Jānis Šmits Līgo naktī dejos, Jānis Kauķis – cels galdā “trīsvienību”

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Tuvojoties 24. jūnijam, liela rosība valda sētās, kur saimnieko kāds gruntīgā latviešu vārda Jānis nēsātājs. Arī šova Saimnieks meklē sievu dalībnieku mājās – Vecumnieku novada Valles Šķiliņu mājās, kur saimnieko Jānis Kauķis, un Jāņa Šmita (20 gadi) saimniecībā Matīšu pagasta Burtnieku novadā.

Jānis Šmits iecerējis gada īsākās nakts svinības ievadīt mājās ģimenes lokā, bet tuvāk naktij – doties, visticamāk, uz Valmieras pusi. “Dīķa malā visu forši sasliesim. Būs ugunskurs, šašliks, alus – viss, kā pienākas,” sarunā ar Skaties.lv atklāj Jānis Šmits.

Kā jau liels dejotājs, Jānis Šmits bez dejošanas neiztiek arī Jāņu naktī. “Kas tās par svinībām bez dejām? Tas jau ir iegājies kā dzīvesstils,” saka deju mīlošais saimnieks. Viņš atklāj, ka neapmeklē ballītes, kur nav potenciāla izdejoties. “Ballēs dejas ir pats svarīgākais, alkohols mani galīgi neinteresē,” akcentē šova dalībnieks.

Šova Saimnieks meklē sievu otrs Jānis – Jānis Kauķis gada īsāko nakti pavadīs mājās kopā ar draugiem. Īpašas Jāņu tradīcijas gan neesot iekoptas. “Ugunskurs, galvā ozola vainags un alus krūze rokā. Senās tradīcijas gan nepiekopjam,” saka Jāni Kauķis. Alus, Jāņu siers, šašliks – šī “trīsvienība” būs atrodama arī uz viņa galda.

Video skaties, kā Jānis Šmits izdancina šova Saimnieks meklē sievu vadītāju Baibu Sipenieci-Gavari!

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas