Psihiatrs: baznīcas apspiež cilvēku seksualitāti

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Piektdienas sarunu šova Sokolovs par seksu raidījumā tika apspriesta reliģiskās audzināšanas ietekme uz cilvēka seksualitāti. Interesanti, ka tieši Lielajā piektdienā šāds temats, taču pats Sokolovs atzīst: “Tā nebija domāts, goda vārds!”

Kā jau ierasts, šova vadītājs devās pie psihiatra Andra Saulīša, lai skaidrotu konkrēto tematu, raugoties no ārsta viedokļa. Viņš izšķīra trīs lietas – Dievs, reliģiozitāte un baznīca. “Ja mēs runājam par indiešu reliģijām, piemēram, tantras sekss, tur viss ir otrādāk – tās to atbalsta! Bet ir vesela virkne baznīcu, kas seksu izmanto kā tabu, lai to reglamentētu.” Ārsts nenoliedz, ka šīs institūcijas apspiež cilvēku psihi, cilvēka izraisot vainas sajūtu. Cilvēkiem sekss ir vajadzība, tāpat kā ēst, dzert un elpot. “Ja viņu apspiež, tad agri vai vēlu kā upe cilvēks izies no krastiem. Klasiskais piemērs – celibāts. Uzskatu, kas tas ir ļoti spēcīgs psiholoģiskais ierocis, kas pakļauj cilvēka pašapziņu. Tas ir tāds inducēts uzvedības modelis! Ja šo cilvēkam ilgstoši uzspiež, tad tas agrāk vai vēlāk var novest pie dažādām ačgārnībām, piemēram, pedofilijas.”

Psihiatrs par reliģisko audzināšanas ietekmi uz cilvēku

Saulītis min ļoti labu piemēru, ar ko salīdzināt – aizturēt 20-30 sekundes elpu un apskatīties, kas notiks. “Pēc īsa brīža cilvēks vairs domās tikai un vienīgi par elpošanu. Domas par pasauli, prezidentiem, draugiem pazudīs, paliks tikai viena – elpot! Tas pats arī ir ar seksu.”

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas