Kas ir mīlestība, kas ”norauj jumtu”, atbild mācītājs Sandis Ratnieks

1 komentārs
Kas ir mīlestība, kas ”norauj jumtu”, atbild mācītājs Sandis Ratnieks
Foto: Ekrānuzņēmums

Mīlestību, kas ”norauj jumtu” sociālā eksperimenta Precos ar svešinieku eksperts mācītājs Sandis Ratnieks salīdzina ar postošu vētru, ”kas pārtraucas pāri diviem cilvēkiem”.

”Kas ir mīlestība? Šis jautājums nodarbina daudzus prātus. Jo vairāk par šo tematu domāju, jo vairāk saprotu, ka šajā jautājumā daudzās galvās (arī manējā) ir ”ķīselis” vai ”biezputra”, īpaši, ja runa ir par vīrieša un sievietes attiecībām. Mēs domājam un runājam par mīlestību, bet katrs ar to saprotam (ja saprotam?) kaut ko savu. Šoreiz, par mīlestību, kas ”norauj jumtu”,” ierakstu savā blogā iesāk attiecību konsultants, sociālā eksperimenta Precos ar svešinieku viens no ekspertiem – mācītājs Sandis Ratnieks.

Šāda mīlestība pārņem visu personību, līdzinās īslaicīgam vai ilglaicīgam prāta aptumsumam, norāda S. Ratnieks. ”Ne velti salīdzinājums, ka tā ”norauj jumtu”. Tas atgādina TV ziņu raidījumus, kuros tiek dokumentētas postošu vētru sekas – izgāzti koki, sasistas mašīnas, ievainoti vai bojā gājuši cilvēki, sarauti elektrības vadi, izpostīti mājokļi, norauti un aiznesti jumti. Mīlestība, kas ”norauj jumtu” ir kā vētra, kas pārtraucas pāri diviem cilvēkiem. Reti kurai no iesaistītajām pusēm šāda mīlestība ir beigusies labi. Visdrīzāk tā beigusies ar smagiem dvēseles ievainojumiem, kuri kļūst par nopietnu šķērsli turpmāku attiecību veidošanā,” akcentē attiecību konsultants.

S. Ratnieku nodarbina jautājums: vai īsta mīlestība ir tik postoša? ”Domāju, ka mīlestība neposta, tā dziedē. Pieredze, kas noteikti daudziem no mums ir, proti, ka mīloša attieksme un attiecības mūs dziedē,” atgādina eksperts.

Viņam negribētos pretstatīt mīlestību un kaisli, tomēr šajā gadījumā tas esot jādara. ”Ir cilvēki, kas vēlas mīlestību, bet dabū pliku seksu. Seksuālās attiecības var kļūt par valodu, kurā runā divi mīloši cilvēki. Bet var arī nekļūt. Mīlestība var būt maiga un arī kaislīga, bet kaisle nevar būt mīloša. Kaisle ir akla. Kaisle ir brutāla. Mīlestība vēlas dot, kaisle vēlas ņemt. Abas šīs tendences mājo mūsos. Kura ņems virsroku?,” savā blogā jautā S. Ratnieks.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Bu
    +3

    Bu

    Mīlestība vēlas dot, kaisle vēlas ņemt. - Perfekti teikts

    28.04.2015 13:06

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas