Aktieris Gints Grāvelis Dailes teātrī trenējas “botās”

2 komentāri

Ir tikai divi pāri šovā Dejo ar zvaigzni, kuri netrenējas kopā ar visiem pārējiem, bet gan atsevišķi. Lienes Greifānes un Viktora Haritonova sadzīvē jau ieskatījāmies, tagad laiks iemest aci Dailes teātra aizkulisēs, kur savus vēlos vakarus aizvada Gints Grāvelis ar Lieni Taranu.

Ir diena pēc pirmā uznāciena. Vakarā ap pulksten 22.30 nedaudz saguruši, bet tomēr entuziasma pilni Gints un Jeļena pasveicina nakts dežurantes, un viena no viņām ironiski pajautā: “Kur tad jūs esat sataisījušies?” Aktierim ilgi pēc vārda kabatā nav jāmeklē: “Kur tad citur? Uzdejosim atkal!” Nezinātājs nekad mūžā neatrastu telpu, kurā viņi aizvada savus vēlos treniņus, jo tiekam izvesti cauri Dailes teātra aizkulišu aizkulisēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Nekas, pirmos divus gadus es arī nevarēju pat bufeti ar pirmo atrast,” smejas Gints. “Un paldies visām nakts dežurantēm, kas mūs šeit pacieš tik vēlu. Dažkārt aizdejojamies pat pēc pusnakts. Bučas visām!” Jeļenai, kā jau meitenei, sagatavošanās process nedaudz ilgāks, tāpēc, kamēr viņa ģērbjas, Grāvelis veikli sastumj malā visus galdus, lai atbrīvotu telpu. Viņu nākamā deja, kas jāgatavo, ir tango, un šo rindu autoram kā nezinātājam, no malas skatoties, šķiet, ka tur nepieciešams īpaši daudz vietas.

Video no treniņu procesa

Treniņa laikā dažkārt dzirdamas lamas no aktiera puses, bet pilnīgi pamatotas, jo pašos pamatos šī deja nav nekas pārāk sarežģīts, bet brīdī, kad klāt tiek liktas nianses, dejotājam jāpieslēdz arī galva, ne tikai kustības. “Nu, kāpēc es nevaru skatīties uz Tevi dejas laikā? Kurš to izdomāja?” smaidot un paceļot balsi retoriski jautā Gints. Ja viņi savus treniņus aizvada teātrī, ņemot vērā grīdas segumu, puisis dejo sporta kedās. “Nu jā, bet “botas” der tikai tādā gadījumā, ja gribi iemācīties soļus. Kad jāgatavo nopietns priekšnesums, tad ir jābrauc tur, kur ir parkets, lai var uzvilkt kurpes.”

“Kustības sākumā jāizpilda lēnām, un tikai pēc tam jāķeras klāt īstajam dejas tempam, jo, ja dejotājs visu var izpildīt palēninātā ātrumā, pēc tam viņam būs mazāk problēmu,” skaidro aktiera deju partnere, divkārtējā Latvijas čempione 10 deju programmā pieaugušo vecumu grupā Jeļena Tarana. Rindu autors teātri pameta īsi pirms pusnakts, un tajā brīdī nekas neliecināja par to, ka treniņš kustētu uz beigām.

Dejo ar zvaigzni mēģinājums teātrī

2 komentāri

TOP komentāri

  • Ainārs
    +3

    Ainārs

    Kur video? "Tu salauzi internetu. Šajā adresē nekā nav!"

    25.02.2015 23:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas