UgunsGrēka veterānu jaunības kino lomas

1 komentārs
UgunsGrēka veterānu jaunības kino lomas
Foto: TV3 publicitātes foto

Daļa UgunsGrēka aktieru ir ne tikai ilggadēji seriāla atveidotāji, bet arī īstas latviešu kino klasikas leģendas. Ko teiksit par Uldi Dumpi, Olgu Dreģi, Leonu Krivānu un citiem?! Spožas, spožas latviešu kinozvaigznes, kas mirdzējušas ne tikai UgunsGrēkā, bet arī citās kinofilmās.

Skaties.lv nolēma apskatīt kādās filmās šie aktieri ir atstājuši nedzēšamas pēdas latviešu kino vēsturē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Biklais viesnīcas administrators Miervaldis jeb Leons Krivāns. Filmējies vairāk nekā 20 kinofilmās. Tēlojis arī dramatiskas lomas, taču daudziem noteikti palicis atmiņā ar to, ka tandēmā ar Egonu Maisaku spējuši radīt leģendārus latviešu kinofilmu blēžus.

Burvīgā Olga Dreģe. UgunsGrēkā viņai tāda blēdīga loma, bet kino spēlējusi visdažādākās lomas, taču vienmēr apburoša.

Viltīgā Mirdza jeb Indra Burkovska. Izteikta latviešu kino astoņdesmito gadu drāmas aktrise, kaut vai filmās Aveņu vīns vai Aizaugušā grāvī viegli krist. Ir vērts vēlreiz noskatīties.

Jānis Jarāns – Induļa lomas atveidotājs. Vienmēr mazliet komisks.

Zentiņas lomas atveidotāja Regīna Devīte. Piedalījusies gan tikai vienā īsfilmā – Salaveča personiskā dzīve. Acīmredzot liktenis ieplānojis mūža lomu nospēlēt UgunsGrēkā! Bet kur Zentiņa, tur arī Mildiņa.

Rūdolfs Plēpis, Andris Bērziņš un Voldemārs Šoriņš – latviešu aktierskolas grandi.

Un Aivara lomas atveidotājs Uldis Dumpis. Starp citu, vai zināji, ka aktiera otrais vārds ir Reinis? Nenoliedzami viena no košākajām latviešu kinozvaigznēm. Pēc Nacionālā kino centra datiem aktieris savā profesionālajā darbībā bijis ārkārtīgi ražīgs. Viņš piedalījies vairāk nekā 60 kinofilmās!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ruta...
    +1

    Ruta...

    .....latviešu filmas ir daudz,nemaz nevar jau visas atcerēties,tāpēc varētu televīzijā parādīt arī vecākas filmas,nevis rāda vienas un tās pašas....!

    29.04.2015 21:17

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas