UgunsGrēka scenāristes: Ja seriāls turpināsies vēl vairākus gadus, paradīsies tādi tēli kā Žubīte, Jūsma, Smaida…

15 komentāri
UgunsGrēka scenāristes: Ja seriāls turpināsies vēl vairākus gadus, paradīsies tādi tēli kā Žubīte, Jūsma, Smaida…
Publicitātes foto

Kulta seriālā UgunsGrēks, kura jaunā sezona gaidāma jau pavisam drīz, ir redzēti ļoti daudz tēlu, un kā jau varonim pienākas, tam nepieciešams arī vārds. Portāls Skaties.lv centās noskaidrot pie seriāla scenāriju autoriem, kā tad īsti viņi “tiek” šiem vārdiem.

Uz nelielu sarunu aicinājām seriāla UgunsGrēks scenāriju autores Guntu Kalniņu un Intu Bernovu. ”Laikā, kad tikko sākām rakstīt šo stāstu, varoņu vārdus bija ļoti viegli izdomāt. Izvēlējāmies vārdus, kas pašām patika un bija atbilstoši tēlu raksturiem- Anna, Roberts, Katrīna, Milda utt.. Šobrīd, kad tēlu skaits jau sen ir pārsniedzis simtu, nākas ņemt talkā kalendāru,” stāsta Gunta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Inta piebilst, ka, izvēloties vārdus, pirmkārt, viņas rūpējas par to, lai tēlus nesauktu tāpat kā filmēšanas grupas cilvēkus un aktierus. “Tā kā režisore bieži vien aktierus filmēšanas laukumā sauc varoņu vārdos, tas radītu liekus pārpratumus. Līdz ar to, tā kā filmēšanas grupā strādā divas Ilzes un filmējas aktrises Ilze Vazdika un Ilze Pukinska, tad skaidrs, ka tuvākajā laikā nevienu no jaunajiem tēliem nesauksim par Ilzi,” smej Inta.

Kas attiecas uz uzvārdiem, scenāriju autores atzīst, ka cenšās, lai tie būtu pietiekami dažādi. “Izvēlamies gan latviskos uzvārdus (Liepiņš, Upīte, Smilga, Āboliņš), gan vāciskos (Timmermane, Felzenbahers, Hartmane), krieviskos (Seņkovs), zviedriskos (Svensone) utt..”

Dāmas atzīst, ka pēdējā laikā, domājot vārdus jaunajiem personāžiem, bieži vien gadās tā, ka tiek izšķirstīts kalendārs no janvāra līdz decembrim un viņas ir spiestas atkal atgriezties pie janvāra, jo visi normālie vārdi jau savulaik ir izmantoti. “Ja seriāls turpināsies vēl vairākus gadus, nāksies vai nu atkārtoties, vai apveltīt varoņus ar tādiem visai interesantiem vārdiem kā Smaida, Jūsma, Gudrīte vai Žubīte…”

15 komentāri

TOP komentāri

 • zużanna
  0

  zużanna

  man patīk šis seriāls. un tam kuram nepatīk lai neskatās .

  14.01.2015 14:45

 • Vinnis
  0

  Vinnis

  tieši, tā!
  Seriālu neņemam nopietni, bet par situācijām seriālā varam pasmieties . Jo Lv noteikti kaut kur ir Milda, Zentiņa :)

  13.01.2015 16:47

 • Vinnis
  0

  Vinnis

  Ja liekas stulbi, tad neskatieties.

  13.01.2015 16:43

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas