Šonedēļ izskanēs Saxophonia noslēdzošais koncerts

0 komentāri

Festivāla Saxophonia noslēguma koncertā 22. februārī koncertzālē Rīga kopā ar Latvijas Radio kori uzstāsies viens no mūsdienu neparastākajiem saksofonu kvartetiem no Beļģijas BL!NDMAN – ansamblis, kurš pastiprināti pievēršas skaņas izpētei, tās robežas meklējot ārpus tradicionāla saksofona skanējuma.

Koncerta programmā iezīmēsies senās mūzikas dominante – Latvijas Radio kora un BL!INDMAN sniegumā skanēs Johana Sebastiāna Baha mūzika pārlikumā četriem saksofoniem. Dzirdēsim arī Orlando di Laso, Tomasa Vīlksa un Arvo Perta darbus. Otra koncertprogrammas šķautne saistīta ar mūsdienu mūziku: Maijas Einfeldes nesenāko veikumu – kora dziesma Jūras sagša ar Raiņa dzeju, rakstīta Radio korim, Arta Sīmaņa saksofonam un Lienes Kļavas altam, kā arī Jāņa Lūsēna apdares, par pamatu ņemot 13. gadsimta laudas, kas skanēs kora, saksofona un alta vijoles sabalsojumā, koncerta programmu raksturo Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.

Tradicionālu kora a cappella skanējumu varēs baudīt itāļu renesanses meistara Klaudio Monteverdi un baroka komponista Antonio Kaldaras mūzikā.

Koncerta diriģents – Sigvards Kļava.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas