Zirgu ielas koncertzālē izrādīs Kubrika un Danelijas filmas

0 komentāri

Zirgu ielas koncertzālē divus vakarus – 7. un 21. oktobrī – tiks demonstrētas pasaulē atzītu režisoru pilnmetrāžas filmas – Stenlija Kubrika ”2001: A Space Odyssey” un Georgija Danelijas ”Kin-Dza-Dza!”, informē Valsts Akadēmiskā kora ”Latvija”pārstāve Ieva Vītiņa.

Izcilā kinorežisora Stenlija Kubrika (Stanley Kubrick) ”Oskara” balvu saņēmusī filma ”2001: A Space Odyssey” tiks demonstrēta 7. oktobrī. Filmā liela nozīme ir mūzikai – inovatīvi tiek izmantota Riharda Štrausa un Ģērģa Ligeti klasiskā mūzika. Savukārt 21. oktobrī Zirgu ielas koncertālē būs iespēja noskatīties gruzīnu režisora Georgija Danelijas (Georgy Daneliya) filmu – parodiju ”Kin-Dza-Dza!”, kuras skaņu celiņam izmantota Gijas Kančeli mūzika. Pirms abiem kino seansiem notiks saruna ar abu režisoru daiļrades zinātājiem. Abu filmu vakaru sākums plkst. 19.00.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

10. oktobrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā plkst. 19.00 Valsts Akadēmiskais koris ”Latvija” kopā ar pasaulslaveno diriģentu Pēteru Deikstru (Peter Dijkstra) atskaņos Ģērģa Ligeti ”Lux Aeterna”, kura motīvi izmantoti arī Kubrika filmas ”2001: A Space Odyssey” skaņu celiņā.

Zirgu ielas koncertzāle atrodas Valsts Akadēmiskā kora ”Latvija” mēģinājumu telpās Rīgā, Kaļķu ielā 11a (ieeja no Zirgu ielas). Ieeja bez maksas. Lūgums iepriekš pieteikt kinoseansa apmeklējumu, rakstot uz info@koris.lv vai zvanot 67223839.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas