Vislatvijas Kino svētki apvienos 13 kinoteātrus

0 komentāri

Nākamnedēļ, no 24. līdz 26. septembrim, pirmo reizi notiks Vislatvijas Kino svētki – 42 filmas un vairāk nekā 600 kinoseansi sagaidīs apmeklētājus 13 kinoteātros visā Latvijā.

Vislatvijas Kino svētku ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt kinoteātrus ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem – divas biļetes par vienas cenu.

Kino svētkos tiks izrādītas arī jaunākās Latvijas filmas – divas pilnmetrāžas animācijas – Signes Baumanes ”Akmeņi manās kabatās” un Reiņa Kalnaeļļa ”Zelta Zirgs”; Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma ”Spēlmanis” (režisors Ignas Jonins,) kā arī trīs jaunākās dokumentālās filmas: Pētera Krilova filma ”Uz spēles Latvija”, Dzintara Dreiberga filma par Skolēnu Dziesmu un deju svētkiem ”Nāc ar mani padejot” un dokumentālā filma par Rīgu ”Pāri ceļiem un upei”, ko veidojuši septiņi Eiropā slaveni dokumentālā kino režisori.

”Kino svētku ideja ir ļoti pozitīvi vērtējama. Laikā, kad ir pieejami dažādi filmu skatīšanās kanāli, tā pieredze, ko var piedzīvot filmu skatoties kinoteātrī, joprojām ir visiespaidīgākā un viskvalitatīvākā. Turklāt kinoteātris uztur dzīvu kino skatīšanās brīnumu un ļauj to izbaudīt kopā ar citiem, kā tas ir bijis jau kopš kino pirmsākumiem pirms vairāk nekā simts gadiem,” ir pārliecināta Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

”Man ir liels prieks, ka visi Latvijas kinoteātri pirmo reizi ir vienojušies kopīgā akcijā ar mērķi veicināt kino apmeklēšanas kultūru. Es aicinātu visus kinomīļus izmantot šo iespēju paņemt aiz rokas un atvest uz kino cilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ nav apmeklējuši kinoteātri ilgu laiku. Es ļoti ceru, ka šie svētki kļūs par iecienītu un ikgadēju tradīciju!” stāsta ”Forum Cinemas” direktors un Vislatvijas Kino svētku iniciators Normunds Labrencis.

Salīdzinot ar tuvākajām kaimiņvalstīm, vidēji Latvijā kinoteātrus apmeklē mazāk skatītāju – 1,18 apmeklējumi uz 1 iedzīvotāju gada laikā. Piemēram, Zviedrijā kinoteātrus vidēji apmeklē 1,7 reizes, Igaunijā – 2 reizes, bet Dānijā – 2,5 reizes gadā. Latvijas kino industrijas mērķis ir veicināt vidējā apmeklējuma pieaugumu un Vislatvijas Kino svētku tradīcija ir solis ceļā uz šo mērķi.

Lai popularizētu kino apmeklēšanas kultūru, ir apvienojušies lielākie Latvijas kinoteātri – ”Kino Citadele”, ”Multikino”, ”Cinamon”,”Splendid Palace”, ”Kino suns”, ”Kino Balle”, ”Silver Screen Rēzekne”, ”Silver Screen Daugavpils”, ”Kino Gaisma”, ”Rio”, ”Kino Lora”, Vidzemes koncertzāle ”Cēsis”, ”Auseklis”.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas