Vides filmu vakars jūras krastā

0 komentāri

Svinot Seno uguns nakti, 30.augustā, Pasaules Dabas Fonds (PDF) aicina uz īpašu kino vakaru Majoru pludmalē, kur ugunskura gaismā varēs noskatīties četras dokumentālas filmas par Baltijas jūru un okeānu.

Filmas aizraujošā un ikvienam saprotamā veidā sniegs padziļinātas zināšanas par Baltijas jūras vides problēmām, kā arī dziļo ūdeņu noslēpumiem, stāsta PDF pārstāve Arta Mellupe.

Filma “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru” šajā vakarā piedzīvos savu pirmizrādi, un tajā Mocarta Rekviēms savijas ar brīnišķīgiem Baltijas jūras dokumentālajiem kadriem. Savukārt filma “Spoki Baltijas jūrā” stāstīs par daudzajiem norautajiem un pazaudētajiem zvejas tīkliem un to kaitējumu; “Sāļā dzīve” iepazīstinās ar Kurzemes piekrastes ļaudīm, kuri pēc padomju impērijas sabrukuma atgriežas pie senā senču aroda – zvejniecības, bet “Planēta Okeāns” dos iespēju ienirt planētas Zeme lielākajā noslēpumā – Okeānā, atklājot elpu aizraujošu saikni starp cilvēci un neaptveramajiem ūdeņiem.

Kino demonstrēšana sāksies uzreiz pēc saulrieta plkst. 20:45 un beigsies 2:00, bet jau no plkst.19:00 ikviens varēs apmeklēt vides izglītības darbnīcas, kur Pasaules Dabas Fonds, biedrība “Pēdas LV” un “Ūdensaina” piedāvās izzināt upju noslēpumus un jūras krastā radīt garāko gleznu pasaulē.

Filmu programma:

  • plkst. 20:45 “Spoki Baltijas jūrā” (Ghosts in the Baltic Sea), Zviedrija, režisors Joakim Odelberg, 42min
  • plkst. 21:40 “Sāļā dzīve”, Latvija, režisors Ivars Selcekis, 39min
  • plkst. 22:30 “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru”, Latvija, režisors Sandijs Semjonovs, 90min
  • plkst. 24:10 “Planēta Okeāns” (Planet Ocean), Lielbritānija, režisori Yann Arthus-Bertrand, Michael Pitiot, 90min

Filmu vakars ir bezmaksas, un tas norisināsies volejbola laukuma teritorijā, Majoru pludmalē starp Ērgļu un Kaiju ielām. Apmeklētāji tiek aicināti līdzi ņemt sēžamos paliknīšus vai pledus. Lietus gadījumā filmu skatīšanās notiks blakus esošās kafejnīcas teltī.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas