VIDEO: Vestards Šimkus “Rīgas festivālā” pirmo reizi mēģinās iejusties nebijušā ampluā

0 komentāri

Klavieru virtuozs Vestards Šimkus Rīgas festivālā, kas tiks atklāts piektdienas vakarā, pirmo reizi mēģinās iejusties nebijušā ampluā – viņš izraudzīts galvenajai lomai speciāli festivālam veidotā koncertizrādē Tūkstošdeviņsimt.

Tas ir stāsts par neparastu puisi, kurš uzaudzis uz kuģa, nekad nav bijis uz sauszemes un spēlē klavieres kā neviens.

”Identificēties ar šo personāžu man patiešām bija viegli, jo es savā ziņā arī dzīvoju savā vidē te, kaut kur laukos Latvijā, kā uz tāda kuģa, no kura es nokāpju bieži vien, tomēr ātri vien atgriežos uz tā atpakaļ. Es šajā izrādē pārstāvu to personāžu, ko sauc par mūziku, un tieši mūzikai es palīdzu šai izrādē dzīvot un būt, manis paša it kā nav,” stāsta pianists Vestards Šimkus.

Vestards koncertizrādei pats arī komponējis mūziku, un viņš sola, ka tā lielā mērā būs improvizācija.

Priekškars pirmizrādei Spīķeru koncertzālē kritīs pašā festivāla viducī – 8.jūnijā, kad tā paredzēta ar stāstījumu krievu valodā, bet dienu vēlāk klavierspēli pavadīs teicējs latviešu mēlē. Izrāde esot pieskaitāma pie eksperimentālās festivāla līnijas, stāsta Rīgas festivāla idejas autors,  Latvijas koncertu direktors Guntars Ķirsis.

”Šajā festivālā ir tā, ka varētu izdalīt trīs līnijas – viena līnija ir grandiozo pasākumu cienītājiem un varbūt pat zināmā mērā glamūrīgo. Un tad ir tā nosacīti vieglā līnija – jau diezgan labi pazīstamais cikls Vīns un mūzika 28.maijā Spīķeru koncertzālē un, protams, Maestro Raimonds Pauls ar Bigbendu ar fantastiski skaistajām operārijām,” stāstīja Ķirsis.

Jau pati Rīgas festivāla atklāšana tiek uzskatīta par vienu no grandiozākajiem notikumiem šī gada programmā. Tās atklājēji – Londonas simfoniskais orķestris – tiek ierindots starp labākajiem pasaules simfoniskajiem orķestriem un ieņem godpilno 4.vietu. Līdz šim vērienīgāko uzstāšanos tas piedzīvojis Londonas olimpisko spēļu atklāšanā kopā ar komiķi Rovanu Atkinsonu, un piektdien vakarā tas priecēs klausītājus šeit, Latvijas Baltajā namā.

Video: Piektdien vakarā Rīgas festivālu atklās Londonas simfoniskais orķestris

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas