Video un foto no sarunu vakara par Latvijas neatkarīgo mūziku

1 komentārs

Patriotu nedēļas laikā 13. novembrī Kaņepes Kultūras centrā norisinājās muzikāls fotovakars Mirklis pirms un pēc, kurā par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā runāja mūziķis Raimonds Lagimovs, sociologs Jānis Daugavietis un 1980. / 1990. gadu pagrīdes elektroniskās mūzikas skatuves entuziasts Lauris Vorslavs.

Ja esi jauns, tevi varētu izbrīnīt fakts, ka 90. gadu sākumā, lai iegādātos šokolādes batoniņu Snicker, jaunieši ”samētās”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Mēs redzējās TV reklāmas, bija diezgan dārgs tas produkts, bet vienreiz mēs ar Andris Ganbergu – viņš tolaik spēlēja grupā Uldis Dumpis, pēc tam – Smogs, šobrīd – ISMS – sarunājām: sametamies divatā un nopērkam, pagaršojam. Tā mēs arī izdarījām,” sadzīvisku epizodi no 1990. gadu sākuma sarunu vakarā atceras Jānis Daugavietis.

Ievērojamas pārmaiņas pēdējo 20 gadu laikā esam piedzīvojuši arī mūzikas laukā.

”1992. gadā beidzās tas viss, ko sauc par ”underground” kustību vecajā nozīmē, sistēmā, kas bija izveidota. Beidzoties aukstajam karam, beidzās arī kaut kas mākslas konfrontācijā, iedvesmā. 1990. gadu sākumā gan Rietumos, gan arī šeit bija panīkums, kad viss pārgāja komerciālā vidē,” stāsta Lauris Vorslavs.

”1990. gados nav mobilo telefonu, nav interneta, viss ir bišķiņ tumsā, ir drusku auksts, varbūt kaut kur sasisti stikli un nekvalitatīva skaņa,” laiku pirms 20 gadiem, nedaudz ironizējot, atceras Raimonds Lagimovs jeb Dambis.

1990. gados Latvijā, neskatoties uz iekārtu nomaiņu un neērtībām sadzīvē, radoši ļaudis turpināja meklēt izteiksmes veidus.

Vakara otrajā daļā apmeklētājus priecēja grupa Bērnības Milicija.

1 komentārs

TOP komentāri

  • anders graunds
    0

    anders graunds

    Ļoti forši! Paldies autoriem!

    14.11.2014 20:23

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas