Uz Barišņikova jaunāko izrādi Rīgā dienas laikā jau pārdota teju puse biļešu

0 komentāri

Pirmajā dienā kopš tirdzniecībā pieejamas biļetes uz Mihaila Barišņikova jaunākās monoizrādes Vēstule cilvēkam viesizrādēm Rīgā pārdotas jau teju puse biļešu, pastāstīja Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonda valdes priekšsēdētājs Andrejs Žagars.

Interesants ir fakts, ka visātrāk tiek pārdotas visdārgākās un vislētākās biļetes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Mihails Barišņikovs un Roberts Vilsons katrs savā jomā ir leģendāras un spilgtas personības, tādi ir arī viņu sadarbībā tapušie darbi – tehniski sarežģīti, emocionāli daudzslāņaini un laikmetīgi. Viesizrādes Latvijā ir nozīmīgs mākslas dzīves notikums un skatītāji to novērtē,” teica Žagars.

Izrāde, kuras pamatā ir izcilā baletdejotāja Vāclava Ņižinska dienasgrāmatas un kura savu pirmizrādi piedzīvoja pērn Spoleto, Itālijā, šogad turpina pasaules turneju, kurā iekļauta arī Barišņikova dzimtā Latvija.

Foto

Monoizrādi Vēstule cilvēkam īpaši Barišņikovam radījis ikoniskais avangarda teātra režisors Roberts Vilsons. Iestudējums balstīts uz Vāclava Ņižinska autobiogrāfiskajiem tekstiem, kurus adaptējis Derils Pinknijs.

Savā slavas virsotnē Ņižinskis (1889-1950) tika atzīts par vienu no izcilākajiem Rietumu kultūras baleta māksliniekiem. Ņižinskis bija arī slavenās Sergeja Djagiļeva Krievu baleta trupas dalībnieks un modernā baleta horeogrāfijas pamatlicējs. Viņa sākotnējie darbi ir Fauna diendusa un Svētpavasaris. Trešajā gadu desmitā Ņižinskim sākās garīgas problēmas, tādēļ viņa dienasgrāmatas, kas tapušas laikā no 1919.gada 19.janvāra līdz 4.martam, dokumentē un izgaismo jaunā vīrieša garīgās veselības sabrukumu.

Uz viesizrādēm, kas Rīgā norisināsies no 3. līdz 7.augustam, biļetes var iegādāties Biļešu serviss internetā. Savukārt Krievijā biļetes ir nopērkamas vietnē kassir.ru. Uz izrādēm 3., 4. un 7. augustā biļešu cena ir no 30 līdz 200 eiro, savukārt uz izrādēm 5.un 6.augustā – no 70 līdz 250 eiro.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas