UgunsGrēka Viesturs atklāj, cik viņš iztērē, lai uzbrūvētu 18 litrus alus

0 komentāri

”Alus brūvēšana ir viens no maniem hobijiem,” atzīst Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis, kuram iecienītajā seriālā UgunsGrēks uzticēta Viestura Smilgas loma, tādēļ Jāņu galdā viņš cels pašdarināto miestiņu.

Kā talantīgais aktieris nonācis līdz šādam vaļaspriekam? Ivars pēc vidusskolas beigšanas ar mācību turpināšanu augstskolā nav steidzies, jo neviena no tām nav piedāvājusi viņam piemērotu studiju programmu. Viņš nolēmis pagaidīt, bet, lai laiks neietu zudumā, nolēmis kaut kur pamācīties, tādēļ iestājies Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolā, kur apguvis viesmīļa arodu. ”Vai šīs zināšanas tagad man noder, es nezinu. Brūvēt alu tur neiemācīja,” sarunā ar žurnālu Kas Jauns atzīst Ivars.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī Ivars Kļavinskis atzīst, ka nekāds dižais alus darinātājs nav, tomēr pats miestiņu izraudzējis kādas piecas reizes. Sākumā šim procesam izmantoja veikalā nopērkamo alus pagatavošanas komplektu. ”Protams, tas nav alus, kāds tiek taisīts laukos no pašu sarūpētām izejvielām. Drīzāk – tāds paštaisīts pilsētnieku alus,” atklāj Ivars. Pēdējā laikā nolēmis vairāk ļauties eksperimentiem.

”Maz ir tādu Latvijas alus šķirņu, kuras es lietoju. Tikpat kritisks esmu arī pret savu produkciju. Lai arī citi apgalvo, ka mans alus ir labs, es tomēr uzskatu, ka kaut kā trūkst. Tādēļ esmu nolēmis attīstīt savu prasmi alus gatavošanā. Man patīk šeptēties, un tas ir galvenais iemesls alus brūvēšanai,” saka Ivars.

Viņš pašdarinātā miestiņa iegūšanas ekonomisko pusi: ”Lai uztaisītu 18 litrus, jāiztērē aptuveni 30 eiro. Vai tas ir lētāk? Diez vai. Bet man patīk tā darbošanās un ņemšanās. Man tas šķiet interesanti.”

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas