Toronto kinofestivālā uzvar filma “The Imitation Game”

0 komentāri

Toronto filmu festivālā laurus plūkusi režisora Mortena Tilduma (Morten Tyldum) biogrāfiskā filma “The Imitation Game” par britu matemātiķi Alanu Tjūringu.

Svētdien festivāla noslēguma ceremonijā filmai ar aktieri Benediktu Kamberbaču (Benedict Cumberbatch) un Keiru Naitliju (Keira Knightley) galvenajās lomās tika piešķirta 39. Toronto starptautiskā kinofestivāla galvenā balva.

Galvenās balvas ieguvēju izvēlas skatītāju balsojumā. Iepriekšējos gados balvu saņēma tādas filmas kā “Graustu miljonārs” (“Slumdog Millionaire”) un “12 gadi verdzībā” (“12 Years a Slave”).

Vēsturiskais trilleris “The Imitation Game” vēsta par izcilo britu matemātiķi, kurš uzlauž vācu šifrēšanas mašīnas “Enigma” kodu, pietuvinot kara beigas.

Skatītāju atzinību izpelnījās arī filma “Learning to Drive”.

Par ar labāko dokumentālo filmu tika atzīta “Beats of Antonov”. Labākās starptautiskās īsfilmas balvu saņēma “A Single Body”, savukārt par labāko kanādiešu īsfilmu atzīta “The Weatherman and the Shadowboxer”. Nominācijā “Pusnakts trakuma” uzvarēja šausmu filma “What We Do in the Shadows” par Jaunzēlandes piepilsētā mītošiem vampīriem.

Toronto kinofestivāls, kas tiek uzskatīts par vienu no kinoindustrijas galvenajiem notikumiem līdzās Kannu un Sandensas festivāliem, pirmo reizi notika 1976. gadā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas