Sus Dungo piedāvā dziesmu Wolves un tās videoklipu

0 komentāri

Grupa Sus Dungo 20. decembrī kinoteātrī K. Suns prezentēja video versiju jaunajai dziesmai Wolves no gaidāmā albuma, informē mūziķu pārstāve Kristīne Pleša. Dziesma šonedēļ tiek nodota Latvijas radiostacijām.

Viena no lielākajām dziesmas Wolves iedvesmām ir kāda sena indiāņu teika, kurā stāsts balstās vērtībās par labo un ļauno – kādi tie ir, kā satiekas un kā cīnās savā starpā. Šajā indiāņu teikā tie salīdzināti ar vilkiem – starp citu, no tā arī cēlies dziesmas nosaukums. Dziesmā jaušamas arī paralēles par cilvēku dabā un dabu cilvēkā – neviens no tiem nav pozicionēts kā pareizais, taču uzsvērts kontrasts starp pilsētu un mežu, ilgām un to, cik šis kontrasts ir bezgalīgi ilgs – kamēr vien pastāvēs cilvēks, skaidro K. Pleša.

Videoklipu veido vairāki mazi, bet tematiski saistīti stāsti – līdzīgi kā dziesmā, parādās stāsts par cilvēku dabā un dabu cilvēkā, atklājot iekšējo un ārējo pasauli. Un skatītājam ir iespēja izvēlēties – kas ir realitāte, un kas – tā ilgas vai iekšējās pasaules atspulgs.

Lai arī pati dziesma šķiet uzreiz saistīta ar vilkiem un mežu, šī ir tikai viena no daļām videoklipā. Filmēšanā tika izmantotas ļoti dažādas un varbūt pat neparastas lokācijas, brīžiem tuvējo piekrastes mežu pārvēršot par milzīgu filmēsanas laukumu nakts vidū, bet brīžiem pārvēršot vienkāršu dzīvojamo istabu. Filmēšana norisinājās vairākus mēnešus un vēlā rudenī tika paciests arī aukstums. Filmēšanā iesaistīts nenovērtējams komandas darbs un, kā atzīst pašas meitenes, režisors Kaspars Bondars un operators Reinis Inkēns kopā spēj realizēt neiedomājamas idejas, padarot neiespējamo par iespējamu. Liela daļa – sākot ar jebkuru mazāko tehnisko sīkumu, grimu, puķu podu, tēju termosa un beidzot ar vērienīgu organizācijas darbu un vairākām negulētām naktīm – ir balstīta lieliskas brīvprātīgas komandas darbā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas