Splendid Palace decembrī aicina uz Eiropas kino svētkiem

0 komentāri
Splendid Palace decembrī aicina uz Eiropas kino svētkiem
Norvēģu aktrise un režisore Līva Ulmane. Foto: Scanpix

Šomēnes kinoteātris Splendid Palace kļuvis par mājvietu vairākiem izciliem kino notikumiem, piedāvājot ne vien krāšņu kino programmu un virkni līdz šim neredzētu filmu, bet arī unikālu iespēju 12. un 13. decembrī klātienē piedzīvot gaidītāko Eiropas kino gada notikumu – Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju.

Ceremonijas ietvaros Rīgā notiks gan nominēto filmu seansi, starptautiskas nozares ekspertu paneļdiskusijas, gan pasaules mēroga kino personību publiskās lekcijas un meistarklases.

Kā informē SIA Rīgas nami pārstāve Liene Pētersone, no 2. līdz 12. decembrim kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes ielā 61) norisinās Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) un Latvijas Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps 2014. Festivālu programmas: rigaiff.lv

Festivāla ietvaros 6. decembrī sadarbībā ar LKA Rīgas Kino muzeju skatītājus gaida arī kāds īpašs pārsteigums – Kino 1914 – īpaša 100 gadus sena mēmā kino programma, piedāvājot iespēju ikvienam izbaudīt autentisku kino skatīšanos līdzīgi kā tas notika 20.gs sākumā – ar dzīvo apskaņojumu un bez noteiktiem seansu laikiem. Biļešu cena – 2 eiro.

Riga IFF goda viešņa būs norvēģu aktrise un režisore Līva Ulmane, kas uz festivālu atvedusi savu jaunāko filmu režisores statusā – Jūlijas jaunkundze. Filmas seanss Splendid Palace – 11. decembrī plkst.17.00. Par godu Līvas Ulmanes un Ingmara Bergmana sadarbībai mūža garumā Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvā arī izstādi Līva un Ingmars, kas skatāma kinoteātra vestibilā.

12. decembrī kinoteātrī notiks divas izcilu kino personību publiskās lekcijas: plkst.12.00-13.00 Līvas Ulmanes lekcija – tikšanās ar kinoskatītājiem, sarunu vadīs Viktors Freibergs, savukārt plkst.13.15 – poļu kinorežisores, EFA vadītājas Agneškas Holandas lekcija Kino un TV – auditorijas paradumu maiņa mūsdienās, modernu TV seriālu nozīme sabiedrības norišu atspoguļošanā. Lekcijas ir publiskas, ieeja tajās – bez maksas.
Plkst. 19.00 Splendid Palace ar vienīgo savas pēdējās filmas Anjeze pludmalēs seansu Rīgā viesosies šī gada Eiropas Kinoakadēmijas balvas par Mūža ieguldījumu Eiropas kino industrijā saņēmēja, izcilā franču režisore Anjeze Varda.

Kino svētki Splendid Palace turpināsies arī 13. decembrī, kad plkst. 19.00 interesenti tiek aicināti uz kinoteātri, lai nepiespiestā, bet svinīgā atmosfērā kopā ar industrijas pārstāvjiem uz Splendid Palace lielā ekrāna vērotu EFA balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidi no Latvijas Nacionālās operas.

Ieejas biļetes uz abiem pasākumiem var iegādāties Splendid Palace kasēs un mājas lapā splendidpalace.lv.

12. un 13. decembrī kinoteātra Mazajā zālē būs iespēja noskatīties visas šī gada Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās īsfilmas, kā arī tikties ar to režisoriem. Biļešu cena uz īsfilmu seansiem: 3.50 eiro, studentiem, pensionāriem – 3 eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas