Šovakar pirmizrādi piedzīvo īsfilma – Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze

0 komentāri

Šis rudens ir pašmāju filmām bagāts. Teju katru nedēļu uz ekrāniem parādās kāds jauns latviešu režisoru mākslas darbs. Tā arī šovakar pirmizrādi piedzīvo Signes Birkovas filma, ar nosaukumu – Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze.

Īsfilma Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze stāsta par Kasandru, vientuļu, 45 gadus vecu strādnieci, kurai ārsts uzstādījis letālu diagnozi. Lai arī šķiet, ka tas ir beigu sākums, galvenā varone, kuru filmā attēlo Rēzija Kalniņa,  piedzīvo neparastu dziedināšanu un atdzimšanu.

Šis ir smags mirklis galvenās varones dzīvē, kas viņai ir jāpārvar, viņa ir neapskaužamā situācijā, viņa ir iedzīta pilnīgā stūrī, un viņai nav nekāda salmiņa pie kā pieķerties,” norāda īsfilmas režisore.

Signe Birkova norāda, ka šī ir filma par cerību. To radīt pamudināja un iedvesmoja tas, ko dažkārt nevar ietērpt vārdos, bet var nojaust ieskatoties cilvēku acīs.

Filma, kurai Nacionālais kino centrs konkursa kārtībā piešķīra 16 tūkstošs eiro,  uzņemta 17 dienās, pērnā gada vasarā un rudenī.

Lai arī nedaudz ieilgusi tās pēcapstrāde, no rītdienas īsfilma būs pieejama kino apmeklētājiem.  Jāpiebilst, ka festivālā Lielais Kristaps 2014 filma Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze nominēta kā labākā īsfilma, bet režisore Signe Birkova – saņēmusi nomināciju par labāko debiju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas