Šodien sākas Rīgas Starptautiskais kino festivāls

0 komentāri

2. decembrī ar viena no ievērojamāko Latvijas dokumentālo filmu meistara Herca Franka pirms vairāk nekā 10 gadiem iesākto filmu Baiļu robeža tiks atklāts Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kura ietvaros notiek arī nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps, informē Riga IFF komunikācijas vadītājs Kaspars Beķeris.

Uz Herca Franka iesāktās filmas pirmizrādi Rīgas Starptautiskajā kino festivāla atklāšanā ieradies arī Krievijas puses producents, kinodokumentālists Vitālijs Manskis kopā ar filmas līdzrežisori Mariju Kravčenko. Turklāt kopā ar Baiļu robežu no ArtDocFest uz Riga IFF atvestas vēl sešas citas dokumentālās filmas.

Artdocfest/Riga ir septiņu spēcīgu dokumentālā autorkino filmu Latvijas pirmizrādes, kas Riga IFF ietvaros notiks kinoteātrī K.Suns. Tā ir arī iespēja satikt vairāku filmu režisorus un veidotājus klātienē pirms filmu seansiem. Pirmais Artdocfest/Riga seanss – Latvijas pirmizrāde ar režisora piedalīšanos jau 4. decembrī plkst. 18.00 kinoteātrī K.Suns – PMR ir igauņu režisoru Mēlisa Muhu un Kristīnes Normanas spilgts politisks farss par pirms 25 gadiem pašpasludināto, bet tā arī neviena neatzīto Piedņestras Republiku Moldovā. Šis darbs ir gandrīz kā laika mašīna, kas mūs pārceļ tāda veidojuma kā Jaunkrievija nākotnē un parāda, kas gaida tās iedzīvotājus pēc pārdesmit gadiem.

2. decembrī plkst. 17.00 kinoteātra Splendid Palace telpās tiks atklāta Riga IFF goda viešņai Līvai Ulmanei veltīta izstāde Līva un Ingmars – tie ir fotokadri, kas vēsta par abu kinoleģendu sadarbību mūža garumā.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā notiks vairāku Latvijas filmu pirmizrādes. No 2. līdz 11. decembrim Riga IFF ietvaros nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps piedāvā ikvienam interesentam noskatīties pēdējo divarpus gadu laikā veidotās Latvijas filmas. Kinoeksperti jau atzīmējuši – gan konkursa, gan panorāmas filmu programma šogad būs ļoti spēcīga. Festivāla laikā Latvijas filmas skatīsies ”Lielais Kristaps” žūrija un piešķirs balvas. 11. decembrī notiks festivāla apbalvošanas ceremonija.

Riga IFF piedāvā arī ievērības cienīgu Eiropas kino – Eiropas Kinoakadēmijas balvu ieguvušu filmu, režisoru un aktieru kino retrospektīvu un aktuālās Eiropas filmas, kas tika atlasītas šī gada Eiropas Oskariem. Ļoti nozīmīga pie Holivudas ražojumiem pieradušo Latvijas jaunāko skatītāju kino gaumes dažādošanai rādās būt Riga IFF Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programma – uz filmu Latvijas pirmizrādēm būs ievērības cienīgi viesi. Piemēram, Esbens Tofts Jakobsens, kas izrādīs savu filmu Trusēna brauciens pie spalvu karaļa.

Biļetes uz  gada grandiozāko kino notikuma – Rīgas Starptautiskā kino festivāla filmām nopērkamas Biļešu servisa kasēs. Detalizēta filmu programma publiskota festivāla mājaslapā rigaiff.lv.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas