Slavenības tiekas Endija Vorhola iedesmotā mākslas virtuvē

0 komentāri

Rīgas Mākslas telpa uz vienu dienu pārtapusi par savdabīgu fabriku jeb vietu, kur sabiedrībā zināmi cilvēki, kas pēc profesijas nav gleznotāji, darina gleznas Endija Vorhola stilā.

Viens no satiktajiem ”māksliniekiem” – hokejists Oļegs Sorokins atzīst, ka ar zīmēšanu joprojām ir uz Tu. Hokejists atklāj, ka bērnībā, kad bijis jāzīmē slēpotājs, Oļegs to izkopējis no žurnāla. Savukārt basketbolistam Sandim Valteram šī ir pirmā gleznošanas pieredze dzīvē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Viņš caur saviem darbiem lika aizdomāties par cilvēku mākslīgu skriešanu pakaļ patēriņa, patēriņa precēm vai aizraušanos ar neesošām zvaigznēm vai kulta simboliem. Ja mēs to pārnesam uz Latvijas sabiedrību, tas šobrīd ir ļoti raksturīgi,” stāsta pasākuma idejas autore Inese Lukaševska. ”Endijs ļoti pareizi pateicis – māksla ir viss, ko var paņemt līdzi.”

”Šajā dzīvē esmu krāsojis tikai grīdas, pat zaķīti neesmu normāli uzzīmējis, tādēļ izvēlējāmies citu tehniku, proti, kolāžu, kurā izmantojam gatavas sagataves,” mākslas darba tehnisko risinājumu klāsta aktieris Ģirts Ķesteris, kurš darbam devis nosaukumu Daudz laimes dzimšanas dienā!, un to velta Jēzum. Ir ideja, ka uz spilgti rozā fona būs neliela izmēra Jēzus Kristus, kas sarunājas ar izmēros krietni prāvāko Merilinu Monro. ”Šajā laikā mēs piemirstam tieši šo aspektu. Mēs atceramies viens otru, atceramies eglīti, dāvanas. Riksī aizrikšojam uz baznīcu… Tā nav apsūdzība. Tas ir atgādinājums, arī sev,” mākslas darba ieceri skaidro aktieris.

Visi darbi tiks izstādīti lielveikalā, un tos pat varēšot iegādāties izsolē.

Vairāk skaties videosižetā!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas