“Skaņu mežā” ar lāzeru-mūzikas priekšnesumu uzstāsies Roberts Henke jeb Monolake

0 komentāri

Nepieradinātās mūzikas festivāla “Skaņu mežs 2014” ietvaros 11. oktobrī mūzikas namā “Daile” uzstāsies Roberts Henke jeb Monolake ar īpaši koncertzēles vajadzībām pielāgotu iespaidīgu lāzeru/ skaņas priekšnesumu.

Mūziķis, mākslinieks un programmētājs Roberts Henke (Robert Henke) strādā un dzīvo Berlīnē, viņš ir pazīstams kā ambientās mūzikas un abstraktā tehno projekta “Monolake” vadītājs, kā arī viens no galvenajiem mūzikas producēšanas programmas “Ableton Live” izstrādātājiem (programma mūsdienu mūzikas industrijas paradumus mainījusi līdz nepazīšanai, savukārt “Monolake ieraksti kritiķu un entuziastu starpā tiek atzīti par sava žanra klasiku). Henkes panākumi ar “Ableton” nodrošinājuši viņa mākslai zināmu neatkarību no komerciāliem apsvērumiem, savukārt eksaktajā darbībā praktizētās inženiertehnikas un programmēšanas prasmes ļāvušas eksperimentēt ar skaņām un attēliem vissarežģītākajos un vērienīgākajos veidos. Tā rezultātā Henkem izdevies pārliecinoši sevi pieteikt arī akadēmiskās datormūzikas, skaņu mākslas un audiovizuālās mākslas sfērās. No 2009. līdz 2014. gadam Henke darbojās kā skaņu dizaina pasniedzējs Berlīnes Mākslas universitātē.

Kā vēsta festivāla organizatori, koncertā Rīgā Henke prezentēs savu jauno darbu “Lumiere” – iespaidīgu audiovizuālu šovu, kurā trīsdimensionāli lāzeru stari kustas cauri telpai, sinhronizēti ar lauzīti ritmisku elektronisko mūziku. Kā skaņu, tā lāzerus, Henke kontrolē dzīvajā režīmā, un apgalvo, ka konkrētajā darbā ir apvienojušās visas centrālās viņa karjeras idejas, kā arī piebilst, ka katrā koncerttelpā vai galerijā “Lumiere” izskatās un skan citādāk. “Lumiere” var raksturot kā piesātinātu un pārņemošu pieredzi – lāzeri ne vien veido attēlus uz projekcijas virsmas, bet arī slāņojas trīsdimensionālos musturos virs sēdošās publikas galvām. Lumiere nozīmē “gaisma”, taču šis nosaukums ir arī atsauce uz kinematogrāfa pionieriem brāļiem Lumjēriem.

Henke pārstāv cieši ar tehnoloģiju un izpēti saistītas audiovizuālās mākslas lauku, kas auditorijām nereti asociējas ar strikti kontrolētām kompozīcijām un kristāltīru skaņu dizainu, taču šobrīd viena no primārajām mākslinieka interesēm ir meklējumi pēc relatīvas brīvības un elastīguma šīs darba formas ietvaros. Viņš atsaucas uz “Lumiere” kā uz mēģinājumu padarīt šāda veida priekšnesumu neparedzamu un daļēji improvizējamu, kā arī apgalvo, ka viens no primārajiem mērķiem, strādājot pie šī projekta, ir spēja animēt lāzerus ar tādu spontanitāti un vieglumu, it kā tie būtu muzikāls instruments.

Henke digitālo programmatūru visiem saviem priekšnesumiem rada pats, un “Lumiere” Rīgā – gluži tāpat kā Krakovas festivālā “Unsound” vai Berlīnes festivālā “CTM” – tiks prezentēts īpaši “Dailes” telpām pielāgotā formā.

Atgādinām, ka nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” notiks 10. un 11. oktobrī, un tā mājvieta būs mūzikas nams ”Daile” (Kr.Barona iela 31). Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas” Biļešu Servisa” tirdzniecības vietās un internetā. Vienas dienas biļete iepriekšpārdošanā maksā 20 eiro. Divu dienu abonements maksā 30 eiro un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā.

Vairāk info: skanumezs.lv

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas