Skaņu mākslas kolektīvs ”Bērnu rīts” pieskandinās ”Rīgas Biržu”

0 komentāri
Skaņu mākslas kolektīvs ”Bērnu rīts” pieskandinās ”Rīgas Biržu”
Publicitātes foto

Sestdien, 4. oktobrī, plkst. 18.00 Mākslas muzejs ”Rīgas Birža” aicina pievienoties skaņu mākslas kolektīva ”Bērnu rīts” mūziķu Maksima Šenteļeva, Jēkaba Nīmaņa un Ivara Šmita muzikālajai darbnīcai un iepazīties ar ārpus Eiropas muzikālo skaņu un ritmu pasauli.

Skaņu mākslas kolektīvs ”Bērnu rīts” piedāvās iepazīt eksotiskas, nepieradinātas mūzikas formas un ritmus divdaļīgā performancē. Mākslinieki Maksims Šenteļevs, Jēkabs Nīmanis un Ivars Šmits pasākuma pirmajā daļā uzstāsies ar patlaban ”Rīgas Biržā” notiekošajai izstādei veltītu skaņu un kustīgo attēlu priekšnesumu, kam sekos saruna par inovatīvo formu meklējumiem laikmetīgās un etniskās mākslas kontekstā. Savukārt performances otrajā daļā klātesošiem būs iespēja gūt netradicionālu muzeja apmeklējuma pieredzi, veicot dažādus skaņu vingrinājumus mākslinieku vadībā.

Atgādinām, ka patlaban mākslas muzejā ”Rīgas Birža” atvērta Eiropas kultūras galvaspilsētas izstāde ”Nākotnes mākslu meklējot”, kas iepazīstina ar latviešu gleznotāja, teorētiķa un pētnieka Voldemāra Matveja (1877–1914) unikālu ieguldījumu ārpus Eiropas reģionu pētniecībā 20. gadsimta sākumā. Viņš bija viens no pirmajiem pasaulē, kurš vērtēja Okeānijas, Āfrikas un Ziemeļāzijas mākslu no estētiskā, nevis etnogrāfiskā viedokļa. Ekspozīcijā līdz ar Voldemāra Matveja fotogrāfijām pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē parādīti unikāli mākslas darbi no šīm tālajām zemēm.

”Bērnu rīts” ir skaņu mākslas kolektīvs, kuru 2007. gadā Rīgā izveidojusi arhitektu – domubiedru grupa. Tā pulcē no aizspriedumiem brīvus cilvēkus, kas ir atvērti sadarbībai un jauniem atklājumiem skaņas, telpas un komunikācijas laukos. Kolektīva priekšnesumi ir sava veida rituāli, kuru galvenais dalībnieks ir telpa un kustība, bet galvenā metode – vērīga ieklausīšanās. Izmantotie instrumenti un skaņu ieraksti ir pašdarināti vai atrasti. Projekta sastāvs un priekšnesumu saturs mainās ikreiz, mainoties notikuma videi, kontekstam un dalībniekiem. Piedalīties var ikviens, kurš, kaut uz mirkli, spēj pārkāpt priekšstatiem par ierasto un uzdrīkstēties izprast esošā būtību no jauna.

”Bērnu rīts” dalībnieki gan izgatavo savus mūzikas instrumentus, gan izmanto tradicionālos, etniskos un etnogrāfiskos instrumentus un skaņu objektus. Daudzo ceļojumu laikā Āfrikā, Tuvajos un Tālajos Austrumos ir uzkrāta bagātīga pieredze komunikācijā ar nepierasto zemju mūziķiem un māksliniekiem.

Ieeja koncertā, uzrādot ieejas biļeti izstādē (pieaugušiem – 4,27 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem –2,13 eiro). Vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 120 sēdvietas).

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas