Rudens kamermūzikas festivālā atskaņos latviešu komponistu skaņdarbus čellam

0 komentāri

Rudens kamermūzikas festivāla koncertā ”Čells un latvieši” 8. oktobrī Spīķeru koncertzālē un 23. oktobrī Ventspils Kultūras centrā Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Pētera Plakida, Tālivalža Ķeniņa un citu latviešu komponistu skaņdarbus izpildīs izcilais čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncertā ”Čells un latvieši” Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistara, ilggadējā Baltijas kamerorķestra ”Kremerata Baltica” solista un čellu grupas koncertmeistara Ērika Kiršfelda atskaņojumā klausīsimies laikmetīgās mūzikas klasiku – Pētera Vaska ”Grāmatu” čellam; Ērika Ešenvalda ”Pēdējās vēstules”” čellam un elektronikai; Tālivalža Ķeniņa ”Colloquens Patriae”, refleksijas par Imanta Zemzara tēmu čellam un klavierēm; Pētera Plakida Divas variācijas čellam solo; Kristapa Pētersona ”Ground” elektriskajam čellam solo; Maijas Einfeldes Sonāti čellam un klavierēm; Lindas Leimanes ”Tuvplānu”” čellam un elektronikai; Rolanda Kronlaka ”Lines Interlaced” (”Līnijas saaustas””) čellam un elektronikai un Imanta Zemzara ”Mēnesgaismas”” pasaules pirmatskaņojumu.

Pie klavierēm – Lielās Mūzikas balvas 2013 laureāte par izcilu darbu ansamblī Herta Hansena. Koncerta režisore ir Zane Kreicberga.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas