Robina Tika superhitu Blurred Lines atzīst par plaģiātu

0 komentāri

Zvērināto tiesa ir lēmusi, ka viens no vispārdotākajiem singliem mūzikas vēsturē – Robina Tika un Farela Viljamsa izpildītais Blurred Lines – ir plaģiāts, kas nokopējis mirušā soula mūzikas pārstāvja Marvina Geija dziesmu Got To Give Up.

Mirušā mūziķa ģimene saņems 7,3 miljonus ASV dolāru jeb aptuveni 7 miljonus eiro, ziņo izdevums Rolling Stone. Nona, Frenkijs un Marvins Geijs trešais abus izpildītājus tiesā iesūdzēja 2013. gadā. Visu šo laiku apsūdzētie noraidījuši savu vainu šajā lietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā izdevumam Rolling Stone atzinis Geija ģimenes advokāts Ričards Bušs, viņš vēlas, lai superhits tiktu izņemts no pārdošanas. “Mēs tiesai esam lūguši uzsākt procesu, kas pārtrauc dziesmas turpmāko pārdošanu, ja vien abas puses nevienosies par tālāko finansiālā labuma sadalīšanu.”

Dziesmu salīdzinājums

Marvins Geijs mira 1984. gada aprīlī, mantojumā savai ģimenei atstājot visas viņa daiļrades autortiesības. “Pašlaik es jūtos brīva. Brīva no… Farela Viljamsa un Robina Tika važām, kas mūs turēja kopā ar meliem, kas tikuši visai pasaulei stāstīti,” atzīst viena no Geija meitām Nona.

“Mēs cienām tiesvedības procesu, bet esam ļoti sašutuši par šīs dienas lēmumu. Šis ir briesmīgs precedents mūsdienu mūzikai un tās radošajai darbībai,” stāsta Tika un Viljamsa pārstāvis tiesā Hovards Kings. “Esam pārskatījuši lēmumu un tagad izspriežam mūsu iespējas. Jūs par mums vēl dzirdēsit!”

Superzvaigzne Farels Viljams tiesā zvērinātājiem stāstīja, ka Geija mūzika viņam asociējas ar bērnības dienām, bet noliedz jebkādu iespēju, ka tā viņam bijusi galvā brīdī, kad rakstīta Blurred Lines dziesma.

Šis superhits ir ieguvis vienu Grammy balvas nomināciju, nopelnījis 16 miljonus ASV dolāru, kā arī abas zvaigznes vien no šīs dziesmas savā kontā ienesušas 5 miljonus dolāru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas