Robina Tika superhitu Blurred Lines atzīst par plaģiātu

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Zvērināto tiesa ir lēmusi, ka viens no vispārdotākajiem singliem mūzikas vēsturē – Robina Tika un Farela Viljamsa izpildītais Blurred Lines – ir plaģiāts, kas nokopējis mirušā soula mūzikas pārstāvja Marvina Geija dziesmu Got To Give Up.

Mirušā mūziķa ģimene saņems 7,3 miljonus ASV dolāru jeb aptuveni 7 miljonus eiro, ziņo izdevums Rolling Stone. Nona, Frenkijs un Marvins Geijs trešais abus izpildītājus tiesā iesūdzēja 2013. gadā. Visu šo laiku apsūdzētie noraidījuši savu vainu šajā lietā.

Kā izdevumam Rolling Stone atzinis Geija ģimenes advokāts Ričards Bušs, viņš vēlas, lai superhits tiktu izņemts no pārdošanas. “Mēs tiesai esam lūguši uzsākt procesu, kas pārtrauc dziesmas turpmāko pārdošanu, ja vien abas puses nevienosies par tālāko finansiālā labuma sadalīšanu.”

Dziesmu salīdzinājums

Marvins Geijs mira 1984. gada aprīlī, mantojumā savai ģimenei atstājot visas viņa daiļrades autortiesības. “Pašlaik es jūtos brīva. Brīva no… Farela Viljamsa un Robina Tika važām, kas mūs turēja kopā ar meliem, kas tikuši visai pasaulei stāstīti,” atzīst viena no Geija meitām Nona.

“Mēs cienām tiesvedības procesu, bet esam ļoti sašutuši par šīs dienas lēmumu. Šis ir briesmīgs precedents mūsdienu mūzikai un tās radošajai darbībai,” stāsta Tika un Viljamsa pārstāvis tiesā Hovards Kings. “Esam pārskatījuši lēmumu un tagad izspriežam mūsu iespējas. Jūs par mums vēl dzirdēsit!”

Superzvaigzne Farels Viljams tiesā zvērinātājiem stāstīja, ka Geija mūzika viņam asociējas ar bērnības dienām, bet noliedz jebkādu iespēju, ka tā viņam bijusi galvā brīdī, kad rakstīta Blurred Lines dziesma.

Šis superhits ir ieguvis vienu Grammy balvas nomināciju, nopelnījis 16 miljonus ASV dolāru, kā arī abas zvaigznes vien no šīs dziesmas savā kontā ienesušas 5 miljonus dolāru.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas