Rīgas Kino muzejā bez maksas izrādīs leģendāras amerikāņu filmas

0 komentāri

No 4. līdz 30. oktobrim LKA Rīgas Kino muzejā bez maksas tiks demonstrētas četras amerikāņu filmas, kas uzņemtas 1930. un 1940. gados.

Atgādinām, ka no aprīļa LKA Rīgas Kino muzejā skatāma izstāde ”Kino trofejas”, kas veltīta 1940.-50. gadu kinorepertuāram un kinoapmeklēšanai Latvijā. Izstādes ietvaros oktobrī Rīgas Kino muzejs aicina uz amerikāņu filmu skati, demonstrējot vairākas savulaik lielu skatītāju atsaucību ieguvušas filmas, informē muzeja vadītāja Zane Balčus

Programma tiks atklāta 4. oktobrī ar 1932. gada filmu ”Tarzāns” (“Tarzan the Ape Man”, rež. V.S. van Daiks), kas bija pirmā filma par Tarzāna piedzīvojumiem peldēšanas čempiona Džonija Vaismillera tēlojumā. Tarzāns rosināja daudzu jauno kinoskatītāju iztēli, aicinot pašiem izmēģināt Tarzāna kliedzienu. ”Tarzāns un Džeina” (“Tarzan and His Mate”, 1934, rež. Sedriks Gibonss) bija otrā filma šajā sērijā, stāstot par to, kā abu idilliskā dzīve ir apdraudēta, kad ierodas ziloņkaula tīkotāji, kuri meklē arī Džeinu.

Viena no savulaik populārākajām romantiskajām drāmām pēckara gadu kinoskatītāju vidū bija Mervina Leroja uzņemtā lente ”Vaterlo tilts” (Waterloo Bridge, 1940), kuras galvenie aktieri – Vivjena Lī un Roberts Teilors – kļuva par skatītāju elkiem. Filma ataino notikumus Pirmā pasaules kara laikā, kad jaunā balerīna Moira (Lī), domājot, ka viņas mīļotais Rojs (Teilors) ir gājis bojā, zaudē darbu baleta trupā un ir spiesta nonākt uz ielas.

Programmā iekļauta arī muzikālā filma ”Saules ielejas serenāde” (Sun Valley Serenade, 1941, rež. Brjūss Hamberstouns), kurā spēlē Glena Millera džeza orķestris. Filmā galvenajā lomā norvēģu daiļslidotāja un aktrise Sonja Henija, atainojot norvēģu bēgli Karenu, kurai rodas iespēja Aidaho ziemas kūrortā iestudēt daiļslidošanas numuru uz ledus.

Katra no filmām tiks rādīta divas reizes.

Seansu laiki:

  • ”Tarzāns” – 4. oktobris plkst. 14:00, 16. oktobris plkst. 18:00
  • ”Tarzāns un Džeina” – 11. oktobris plkst. 14:00, 23. oktobris plkst. 18:00
  • ”Vaterlo tilts” – 9. oktobris plkst. 18:00, 25. oktobris plkst. 14:00
  • ”Saules ielejas serenāde” – 18. oktobris plkst. 14:00, 30. oktobris plkst. 18:00

Filmām nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā. Ieeja seansos bez maksas. Seansi notiek LKA Rīgas Kino muzejā Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas).

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas