Rīgā ieradušies Žerārs Depardjē un Fanija Ardāna

0 komentāri

Vēlā 27.augusta vakarā, neraugoties uz drēgno un lietaino laiku, lieliskā noskaņojumā Rīgā ieradās Francijas teātra un kino aktieri Žerārs Depardjē un Fanija Ardāna, lai jau 29.augustā kāptu uz Rīgas Kongresu nama skatuves izrādē “Otrā mūzika”.

Izcilās literātes un režisores Margaritas Dirasas lugas “Otrā mūzika” (“La Musica deuxieme”) iestudējums iecerēts kā spilgts ieskaņas pasākums šā rudens festivālam “Baltijas pērle”.

“Šis stāsts aizkustinās sirdi ikvienam, kurš mīlējis un bijis mīlēts, kurš vēl tikai meklē savu mīlestību vai to jau pazaudējis…” – tā festivālam lugu raksturo Margaritas Dirasas ilggadējais līdzgaitnieks Žerārs Depardjē, piebilstot, ka mīl šīs dižās, talantīgās sievietes – kas ne acu galā necieta jelkādu falšumu vai nodevību – literāros darbus, filmējies daudzās viņas kinolentēs un tāpēc ar degsmi iesaistījies iestudējumā, kurā spēlē kopā ar Faniju Ardānu – “Mēs vienkārši abi esam piedzīvojumu meklētāji, un dažkārt atgadās, lūk, šādi patīkami pārsteigumi.”

Izrādes scenogrāfiskā risinājuma autors ir interjera dizaineris Pēteris Ozoliņš, strādājot ciešā sadarbībā ar Faniju Ardānu.

Festivāla kino programmā iekļauts Fanijas Ardānas jaunākais režijas darbs “Uzmācīgie ritmi” (“Cadences obstinées”) un režisora Ābela Ferraras skandalozu slavu iemantojusī filma “Laipni lūgti Ņujorkā” (“Welcome to New York”) ar Žerāru Depardjē galvenajā lomā.

Žerārs Depardjē un Fanija Ardāna  ar prieku un nepacietību gaida iespēju iepazīt pilsētu, kas celta Eiropas kultūras galvaspilsētas godā, un tās iedzīvotājus, pavēstīja “Baltijas pērles” pārstāvji.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas