Rīga 2014: Pasaules koru olimpiādi rīkoja vairāk kā 1600 cilvēku

0 komentāri

Viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas lielākajiem starptautiskajiem notikumiem – 8. Pasaules koru olimpiāde, kas ilga no šā gada 9. līdz 19. jūlijam un kuras organizēšanā piedalījās Pasaules vairāk kā 1600 cilvēku, – ir noslēdzies.

Pasaules koru olimpiāde tās norises laikā Rīgā pulcēja piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus.

Desmit dienu laikā Rīgas koncertzālēs un parkos norisinājās konkursi 29 kategorijās, kā arī meistarklases un semināri, īpašie koncerti un koru draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un citi pasākumi.

Pēdējā Pasaules koru olimpiādes 2014 apbalvošanas ceremonija noslēdzās 19. jūlijā Arēnā Rīga, kur tika apbalvoti pēdējie šīs koru olimpiādes čempiona titula ieguvēji piecās kategorijās – jauktie kamerkori, vīru kamerkori, laikmetīgā mūzika, populārā kormūzika un tautas mūzika/folklora.

Apkopojot visu četru apbalvošanas ceremoniju statistiku, Latvijas kori Pasaules koru olimpiādē čempionu sacensībās izcīnījuši sešus čempiona titulus un ieguvuši kopā 54 medaļas, no tām 29 zelta un 25 sudraba. Atklātajā konkursā Latvijas kori saņēmuši 30 zelta, 19 sudraba un trīs bronzas diplomus, turklāt pieci kori kļuvuši par savas kategorijas uzvarētājiem.

Sīkāk par koru olimpiādes rezultātiem varat uzzināt šeit. (links uz http://www.interkultur.com/competitions-festivals/world-choir-games/riga-2014/results/)

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados.

Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīkoja nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju “Interkultur”.

8.Pasaules koru olimpiādes spilgtākie mirkļi fotogrāfijās:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas