Radio diktorei Sandrai Glāzupai piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni

0 komentāri

Sandras Glāzupas balsi nevar sajaukt ne arvienu citu. Samtaina, melodiska, arī TV3 kanālā ierunātas daudzas “oskarotas” filmas. Arī pirms 25. gadiem 4. maijā Sandra bija pie mikrofona un ziņoja par Neatkarības deklarācijas pieņemšanu. Šogad 4. maijā Sandras Glāzupas mūža darbs tiks novērtēts ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Savā zemajā, daudziem tik atpazīstamajā balss tembrā Sandra Glāzupa sāk kārtējo ziņu izlaidumu. Pirms 35 gadiem, atnākot uz radio, izturējusi konkursu trijās kārtās un kopš šā brīža Doma laukuma ēku sauc par savām otrajām mājām. Ir mainījušies laiki, mainījušies daudzi kolēģi, bet Sandras balss joprojām skan perfekti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Strādājot pie mikrofona, balss ir ļoti, ļoti būtiska – tevi jau neredz. Televīzijā var to visu varbūt var līdzsvarot labais izskats, acu skatiens, bet radio tā nav. Cilvēku radio var uzrunāt tikai ar balss niansēm,” radio darba specifiku skaidro Sandra Glāzupa.
No pelēcīgajiem padomju gadiem, kad Sandrai kā radio diktorei bija jālasa arī garie PSKP kongresu ziņojumi, viņa ar prieku atceras darbu Mikrofona redakcijā, jo īpaši rīkojot ikgadējās dziesmu aptaujas.

Kā vienus no trauksmainākajiem Sandra atceras Atmodas gadus. Barikāžu dienas un brīdi, kad omonieši radiocilvēkus no Doma laukuma padzina. ”Atceros, ar Pārslu Saktiņu mēs abas stāvējām pie Brīvības pieminekļa un domājām – ko mums tālāk darīt. Vai mēs vēl satiksimies vai nesatiksimies… Tie notikumi vienkārši nebija prognozējami,” atmiņās dalās Sandra Glāzupa.

Stāstot par savu ikdienu, Sandra min, ka nu jau 10 gadus ir ne vien ziņu lasītāja, bet arī redaktore, kas pati ziņas sagatavo. Bija jāapgūst pilnīgi jaunas iemaņas, un Sandra ir gandarīta, ka to paveikusi.

Jau daudzus gadus Sandras balss Latvijas Radio dzirdama ik rītu pirms valsts himnas, viņa ir ierunājusi radio frekvences. Un dažiem šķietot, ka Sandra to ik rītu dara tiešajā ēterā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas