“Putncilvēks” Maikls Kītons saņem goda medaļu

0 komentāri
“Putncilvēks” Maikls Kītons saņem goda medaļu
Foto: AFP/ LETA

Amerikāņu aktierim Maiklam Kītonam pasniegta Francijas goda medaļa par ieguldījumu mākslā un literatūrā. Taču uz agrākajiem lauriem viņš neguļ – viņa jaunākais meistardarbs – filma Spotlight – iesaistījusies nopietnā cīņā par Oskara balvu.

Francijas goda medaļas mākslā pasniedz kopš 1957. gada. Francijas kultūras ministre Flora Pelerīna to pasniedza Kītonam, skaidrojot, ka tā pienākas par aktiera lielo talantu, spēju iejusties visdažādākajos tēlos.

Pērn 20. Critics Choice balvu pasniegšanas ceremonijā kritiķi Kītonam piešķīra labākā aktiera balvu par tēlojumu satīriskajā komēdijā par šovbiznesu Putncilvēks (Birdman). Savukārt šogad šajā pašā balvu pasniegšanā viņa jaunāko filmu par katoļu garīdzniecību atzina par gada veiksmīgāko kinolenti.

Pats Kītons gan uzsver, ka viņa lomas nav tikai personīgais sasniegums. Tā reti ir viņa paša izvēle, kuru lomu tēlot.

Savā jaunākajā filmā Spotlight viņš spēlē žurnālistu Volteru Robinsonu. Filmā stāstīts par laikraksta The Boston Globe rakstiem, kuri atspoguļo pedofiliju katoļu garīdzniecībā. Filma cīnīsies par labākās kinolentes statusu ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars pasniegšanā 28. februārī Losandželosā.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas