Pūtēju orķestris ”Rīga” turpinās izglītot skolu jaunatni mūzikā

0 komentāri

Nākamnedēļ kinoteātra ”Splendid Palace” Lielajā zālē aizsāksies ikgadējais sarunu cikls par mūziku bērniem ”Nāc, ieklausies orķestrī ”Rīga”!”. Pirmajā tikšanās reizē trešdien, 8. oktobrī, plkst. 13.00 mazos klausītājus uzrunās dziedātājs un aktieris Daumants Kalniņš, un pirmajai sarunai dots nosaukums ”Meistars Sakss un saksofoni”, informē orķestra ”Rīga” pārstāve Anete Stuce.

Šī gada novembrī aprit 200 gadi kopš dzimis Ādolfs Sakss – mūziķis, instrumentu meistars un talantīgs izgudrotājs. Savus pirmos jaunievedumus starptautiskā izstādē Briselē viņš demonstrēja jau 16 gadu vecumā. Nerimstošie meklējumi un arvien jauni uzlabojumi, ko Sakss veica dažādos pūšaminstrumentos, vainagojās ar jauna instrumenta izgudrošanu. Sakss vēlējās radīt instrumentu, kas skanētu skaļāk par koka pūšaminstrumentiem un būtu visuniversālākais instruments no metāla. Tas meistaram Saksam ir izdevies un šobrīd saksofons ir plaši izmantots un ļoti populārs mūzikas instruments.

Klausoties stāstu par atjautīgu jaunieti, kas ar saviem izgudrojumiem atstājis paliekošas vērtības nākamajām paaudzēm, koncertā būs iespēja dzirdēt gan saksofona priekšteces – klarnetes skanējumu, gan dažādu saksofonu spēli, gan arī redzēt mūzikas instrumentus uz kinoteātra ”Splendid Palace” ekrāna.

Koncertā skanēs soprāna saksofona solo A. Pjacollas skaņdarbā ”Oblivion”, tenora saksofona solo ”Yakety Sax”, kā arī baritona un alta saksofona solo. Orķestra ”Rīga” saksofonu grupa, kurā spēlē tādi meistari kā Oskars Petrauskis, Dāvis Jurka, Arvydas Kazlauskas, Aivars Smuidris un Arnita Akmentiņa, izpildīs spāņu komponista Pedro Idduraldes mūziku saksofonu kvartetam un Gordona Gudvina džeza kompozīciju ”The Cannonball Run” saksofonu kvintetam ar ritma grupu.

Orķestris ”Rīga” sveiks mazos klausītājus sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Sarunas par mūziku ”Nāc, ieklausies orķestrī ”Rīga”!” ieteicamas 1. – 4. klašu skolēniem. Ciklā paredzēti četri koncerti – 8. oktobrī, 5. novembrī, 14. janvārī, 25. februārī. Abonements uz četriem koncertiem ir nopērkams ”Biļešu paradīzes” kasēs un internetā bilesuparadize.lv, abonementa cena 10 eiro. Ieejas biļetes uz atsevišķiem koncertiem par 5 eiro būs pieejamas uz neizpārdotām sēdvietām trīs dienas pirms koncerta un koncerta dienā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas