Pūtēju orķestris ”Rīga” izdod albumu ”Riga Jazz”

0 komentāri

Šonedēļ Profesionālajam pūtēju orķestrim ”Rīga” divi nozīmīgi notikumi – klajā nāks albums ”Riga Jazz” un jau ceturtdien izskanēs koncerts ”Riga Jazz 2014”, informē orķestra ”Rīga” pārstāve Anete Stuce.

Jau vēstījām, ka 18. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē orķestra “Rīga” bigbends Raita Ašmaņa vadībā uzstāsies kopā ar solistiem Kristīni Prauliņu un Daumantu Kalniņu.

Kristīne Prauliņa dziedāšanai nopietni pievērsusies pirms desmit gadiem, pievienojoties Rīgas gospeļkorim. Viņas balss dotības atzītas starptautiskā līmenī, to apliecina pirms pāris gadiem nokārtotie iestājpārbaudījumi Bērklijas mūzikas koledžā, Bostonā, kas ir viena no pasaules prestižākajām mūsdienu mūzikas izglītības iestādēm. Kristīni Prauliņu atzinīgi novērtējis arī Maestro Raimonds Pauls, aicinot jauno vokālisti piedalīties savos autorkoncertos. Tieši šogad Starptautiskajā konkursā ”Riga Jazz Stage 2014” Kristīne Prauliņa ieguva ”Grand Prix” un izpelnījās augstu atzinību džeza mūziķu vidū.

Koncertā ”Riga Jazz 2014” Kristīne Prauliņa dziedās ”You Can Have It” no Daienas Šūras un Kaunta Beizija repertuāriem, kā arī Džordža Gēršvina kompozīciju ”Embraceable You”, kuras ieraksts Bilijas Halidejas 1944. gada izpildījumā uzņemts ”Grammy” slavas zālē. Kopā ar Daumantu Kalniņu tiks atskaņoti dueti ”Smack Dab in the Middle” un ”It Had Better Be Tonight”. Koncertā skanēs dziesmas no Neta Kinga Kola un viņa meitas Natālijas Kolas repertuāriem: Kristīne Prauliņa interpretēs ”Orange Color Sky”, savukārt Daumants Kalniņš – ”This Can”t Be Love”, kā arī Djuka Elingtona vokālo kompozīciju ”Do Nothin” Till You Hear From Me”.

Profesionālā pūtēju orķestra ”Rīga” jaunais albums ”Riga Jazz” tapis šogad. Ieraksts veikts maijā Latvijas Radio 1. studijā, skaņu režisors ir Tālis Timrots, orķestra ”Rīga” bigbendu diriģē Raitis Ašmanis. Īpašu virsvērtību ierakstam ”Riga Jazz” piešķir Raimonda Paula džeza svītas ”Melnās krāsas” ieraksts, kurā piedalījās maestro Raimonds Pauls un solisti Andis Klučnieks, Oskars Petrauskis, Gunārs Piesis un Dāvis Jurka. Albumā ierakstītas instrumentālās kompozīcijas bigbenda sastāvam: Gordona Gudvina ”Mozart 40th Symphony in G-Minor”, ”Hunting Wabbits 2” un ar ”Grammy” balvu godalgotā aranžija Džordža Geršvina ”Rapsodijai blūza stilā”, kā arī divi Čika Koreas darbi ”La Fiesta” un ”Armando”s Rhumba”.

Biļetes uz koncertu ”Riga Jazz 2014” iespējams iegādāties ”Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas