Purvciemā bez maksas izrādīs filmu programmu par Rīgu

0 komentāri

Sestdien, 20. septembrī, tirdzniecības centrā ”Domina” Nacionālais kino centrs aicina uz Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekta ”Rīgas kino” seansu, kurā tiks demonstrētas bērnu un jauniešu radošajās darbnīcās veidotās īsfilmas, kā arī īpaša filmu programma, ko tematiski vieno stāsts par dzīvi pilsētā, informē projekta vadītāja Marta Bite.

”Rīgas kino” programma:

Radošajās darbnīcās izveidoto īsfilmu izlase

“Rīgas kino” radošās darbnīcas notika dažādās Rīgas apkaimēs, pulcējot dalībniekus animācijas darbnīcās vecumā no 10-15 gadiem un filmu darbnīcās vecumā no 15-18 gadiem. Kino profesionāļu vadībā dalībnieki apguva prasmes filmēšanā uz izveidoja īsfilmas par savu apkaimi. Vidējais filmu garums – 3 minūtes.

Eži un lielpilsēta

2012, Ēvalds Lācis, 10”, leļļu animācija

Kamēr eži guļ ziemas miegu, viņu dzīvesvietā mežā tiek uzcelts pilsētas daudzstāvu māju mikrorajons – pieņemsim, Purvciems. Tomēr eži neapmulst, mobilizē arī citus meža zvērus un ātri apgūst preču-naudas attiecības. Filma tapusi studijā Animācijas brigāde, kas slavena ar savu Avārijas brigādes seriālu, starptautisko pirmizrādi tā piedzīvoja Berlīnes kinofestivālā, kur saņēma Kristāla lāci un bērnu žūrijas diplomu. Kopš tā laika filma saņēmusi vairāk nekā desmit balvu dažādos festivālos, tostarp Amsterdamā atzīta par Eiropas labāko animācijas īsfilmu.

Neparastie rīdzinieki

2001, Roze Stiebra, 26”, zīmētā animācija

Filmas darbība notiek 2001. gada 19. augustā – dienā, kad Rīga svin 800 gadu jubileju. Mazais gailēns Justiņš grib izaugt liels un kļūt par torņa gaili, lai sargātu Rīgu, bet pirms tam viņš kopā ar draudzeni Anci piedzīvo visādas aizraujošas lietas.
2001. gada Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps Rozes Stiebras darbs Neparastie rīdzinieki tika apbalvots kā labākā animācijas filma.

Dushechka

2007, Dzintars Dreibergs, 15”, dokumentālā filma

Par Dušečku iesaukta jauneklīga un atraktīva piecu bērnu mamma, kura algotu darbu strādā naktīs – vada trolejbusu pa Purvciema tukšajām ielām, pilnā skaļumā klausās rokmūziku un dzied līdzi. Dokumentālā filma Dushechka ir Rīgas kino Purvciema meistardarbnīcas vadītāja Dzintara Dreiberga studiju darbs, mācoties Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā.

Latvijas kino hroniku kolekcija

Kinožurnāls Padomju Latvija, kas iznāca reizi nedēļā no 1945. gada līdz 80. gadu beigām, bija ne tikai spēcīgs propagandas ierocis, bet arī nepastarpināts laikmeta dokuments, kas ļauj uzzināt, kā rīdzinieki dzīvoja pirms 40, 50 un pat 70 gadiem. Kinožurnālu sižetu izlase tematiski orientēta uz norisēm ārpus Rīgas centra – vecajās priekšpilsētās un jaunajos mikrorajonos.

Filmu seanss būs bez maksas, un tas notiks pasākumu ”Kidding” ietvaros. Seansa sākums plkst. 14.00.

”Rīgas kino” ir Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekts, kas radošās filmu un animācijas darbnīcās saved kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par Rīgu. Vairāk: rigaskino.lv

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas