Pirmā latviešu 3D filma pirmizrādi piedzīvos gada izskaņā

0 komentāri

Pirmās latviešu stereoskopiskās jeb 3D formāta filmas Rīga-2041 pirmizrāde notiks pirmdien, 29. decembrī, plkst. 19:00 kinoteātrī Kino Citadele.

Kā informē Rīga-2041 komunikācijas konsultante Sabīne Zālīte, filmas pirmizrādes laikā būs iespējams tikties ar filmas radošo komandu, izzinot filmēšanas procesa gaitas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau vēstīts, ka filma Rīga-2041 pārstāv Latvijā vēl maz attīstīto zinātniskās fantastikas jeb Sci-Fi filmu žanru. Plaša kino ekspertu komanda izstrādājusi īpašas tehnoloģijas, kas piešķir filmai telpiskumu, maksimāli reālistiski vizualizējot sižetu trīs dimensijās.

Filmas Rīga-2041 uzņemšanā kopīgā darbā vienojušies četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts bijis jauns izaicinājums. Savu redzējumu filmas ietvaros atklās latviešu režisors Kārlis Vītols, kas līdz šim plašāk bijis zināms kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Filmēšanas komandā piedalījās latviešu režisors Didzis Eglītis, kurš kā plaša spektra kino industrijas darbinieks pieredzi guvis, veidojot dokumentālās filmas un īsfilmas, kā arī strādājis reklāmas industrijā. Jau vairākus gadus Didzis Eglītis pēta iespējas ar paštaisītiem rīkiem uzņemt filmas 3D formātā. Komandā ir arī divas ārzemju režisores – Adina Istrate no Rumānijas pabeigusi Londonas filmu skolu un līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas, arī zinātniskās fantastikas žanrā; otra ārzemju režisore ir igauņu režisore Trīna Rūmeta, kura pabeigusi Baltijas filmu un mediju skolu un līdz šim uzņēmusi vairākas veiksmīgas īsfilmas.

Filmā Rīga-2041 apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas. Filmas varoņi neatgriezeniski maina savu izskatu, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes “dakterīši” ir pieprasīta profesija. Atbildēt uz jautājumu, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Filma pirmizrādi piedzīvos Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 programmas ietvaros, bet uz lielajiem ekrāniem kopā ar citām 3D īsfilmām plašākai publikai būs pieejama nākamā gada janvārī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas