Pie Brīvības pieminekļa notiks lielkoncerts “Baltijas ceļam 25”

0 komentāri

“Baltijas ceļa” 25 gadadienai veltītais lielkoncerts notiks sestdien, 23. augustā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa.

Šogad aprit 25 gadi kopš Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji sadevās rokās, vienojot vairāk nekā miljons cilvēku ķēdē, kas visā pasaulē kļuvusi par simbolu centieniem pēc brīvības un neatkarības. Atceroties šo unikālo notikumu, lielkoncerta ideja balstīta uz Baltijas valstu vienotības apliecinājumu.

Koncerta kodolu veidos Liepājas simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” Māra Sirmā (Latvija), Paula Megi (Igaunija) un Modesta Pitrena (Lietuva) vadībā. Solisti – Daumants Kalniņš, Ieva Prudņikovaite, Jeronimas Milius. Koncertā piedalīsies arī grupa “Remix”.

Lielkoncertā skanēs Latvijas komponistu Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Marhilēviča, Borisa Rezņika kompozīcijas, kā arī dzirdēsim skaņdarbus, ko sarakstījuši Lietuvas un Igaunijas komponisti – Arvydas Malcys, Rokas Radzevičius, Villem Kapp, Tŏnis Mägi.

Koncerta scenogrāfiju, gaismu režiju un videoprojekcijas veidos Māris Kalve, Mārtiņš Feldmanis un Didzis Jaunzems.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas