Pavasara festivālu Windstream atklās orķestra Rīga un Paula sadarbības koncerts

0 komentāri

Profesionālais pūtēju orķestris Rīga ar koncertu Maestro-Piano-Rīga, kas top sadarbībā ar maestro Raimondu Paulu, 21. martā atklās Pavasara festivālu Windstream.

Jaunā koncertprogramma solās būt romantiska, emocionāla un krāšņa. Neatklājot visus programmas pārsteigumus, orķestra pārstāvji informē, ka solistu Ingas Šļubovskas un Daumanta Kalniņa interpretācijā skanēs vairākas dziesmas ar Austras Skujiņas dzeju – Katedrālē, Pajaco, Meitenei kafejnīcā, Dziesma par gaili, Vieglprātīgā sirds. Šīs dziesmas skanēja 1980. gadā uzņemtajā koncertfilmā Ielu mūzika. Savukārt dziedātāja Ance Krauze piedalīsies koncertā ar vairākām dziesmām, kurās komponists Raimonds Pauls gremdējies Itālijas noskaņās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā labākais orķestra mūzikas aranžētājs Vilnis Šmīdbergs šobrīd strādā pie izrādes Meža gulbji tēmām aranžējumā pūtēju orķestrim. Vēl programmā iekļautas melodijas no kinofilmas Dāvanas pa telefonu, kas bija savulaik populāra Aloīza Brenča režisēta krimināldrāma ar R. Paula mūziku, un mūzikas versiju īpaši 21. marta koncertam veido Ilona Breģe. Protams, pie klavierēm koncertā Maestro-Piano-Rīga būs komponists Raimonds Pauls, kurš saspēlēsies gan ar orķestri Rīga, gan solistu Oskaru Petrauski jaunajos skaņdarbos ar saksofona solo.

Tuvākie orķestra Rīga koncerti:

15. februārī ar diriģentu Raiti Ašmani, dziedātāju Aiju Vītoliņu un vokālo kvartetu Harmony 4 Riga programmā Ar mīlestību no Parīzes Lielajā ģildē skanēs franču komponistu mūzika un dziesmas no Edītas Piafas (1915. – 1963.) repertuāra, atceroties slaveno dziedātāju 100. dzimšanas gadā;

15. aprīlī, noslēdzot Pavasara festivālu Windstream, ar diriģentu Andri Pogu un pianistu Reini Zariņu tiks atskaņots I. Stravinska Koncerts klavierēm un pūšaminstrumentiem, Ž. Fransē Eksotiskās dejas 11 pūšaminstrumentiem un perkusijām, kā arī Dž. Bārnsa 3. Traģiskā simfonija;

8. maijā ar Mārtiņu Ozoliņu pie diriģenta pults izskanēs koncertsezonas pēdējais koncerts Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kurā būs iespēja dzirdēt Karla Dženkinsa mesu The Armed Man: A Mass For Peace, piedaloties Valsts Akadēmiskajam korim Latvija un veltot šo atskaņojumu 70. gadadienai kopš Otrā Pasaules kara beigām.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas