Paulam, Nelsonam un Opolais piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni

0 komentāri

Valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – valsts svētkos piešķirs 17 personām, starp viņiem arī komponists un pianists Raimonds Pauls, diriģents Andris Nelsons un operdziedātāja Kristīne Opolais.

Ordeņu kapitula paziņojums liecina, ka par nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts diriģentam Andrim Nelsonam, komponistam un pianistam Raimondam Paulam un operdziedātājai Kristīnei Opolais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Triju zvaigžņu ordeņus pasniegs valsts svētkos.

Triju Zvaigžņu ordenis, visaugstākais valsts apbalvojums, nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

Ik gadu Triju zvaigžņu ordeni saņem vairākas sabiedrībā mīlētas personas. Pērn Triju zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas kultūrā, spilgtu radošo devumu Latvijas profesionālā teātra un kino mākslā saņēma Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišas un Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš. Par nopelniem Latvijas kultūrā, par nozīmīgo, ilggadējo radošo darbu latviešu estrādes mūzikas attīstībā Triju Zvaigžņu ordeni saņēma arī latviešu estrādes dziedātāja Margarita Vilcāne.

FOTO: Keišs, Skrastiņš un Vilcāne svinīgajā ceremonijā

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas