Novembrī Latvijā koncertēs džeza trio Plaistow no Šveices

0 komentāri

Novembra beigās – no 27. līdz 29. novembrim – ar koncertiem Liepājā, Cēsīs un Daugavpilī pirmo reizi Latvijā viesosies džeza trio Plaistow no Ženēvas Šveicē, informē biedrība Skyr.

Plaistow ir angliski runājošo mūzikas kritiķu nereti par post-jazz un dub dēvēto, kā arī minimālisma žanra estētikā muzicējošs, 2007. gadā dibināts trio no Ženēvas Šveicē. Interesanti, ka šķietami klasiskos instrumentus pārvaldošo mūziķu – pianista Johana Burkeneza (Johann Bourquenez), kontrabasista Vinsenta Ruiza (Vincent Ruiz) un bundzinieka Sirila Bondi (Cyril Bondi) – mūsdienīgo pieeju to izmantojumam pašu radītajā mūzikā apliecina kaut vai fakts, ka grupas nosaukums aizgūts no elektroniskās mūzikas leģendas Squarepusher skaņdarba Plaistow Flex Out. Tas, kā arī paša trio vienas kompozīcijas nosaukums Steve Reich, iespējams, nosprauž robežas teritorijai, kuru savā autormūzikā Plaistow cenšas apgūt vai, vēl labāk, iekārtot no jauna, norāda koncerta rīkotāji.

Trio, kura katrs no dalībniekiem iepriekš ieguvis atšķirīgu muzikālo pieredzi, sākumu piedzīvoja kopā ar ”netleiblu” jeb mūzikas ierakstu izdevniecību virtuālajā vidē Insubordinations, un bija vieni no retajiem Šveicē, kas savu mūziku klausītājiem dāvāja par brīvu. Nospēlējusi neskaitāmus koncertus dažādās vietās pasaulē un pagājušogad izdevusi lielisko albumu Citadelle, trijotne nu strādā pie jauna studijas ieraksta, kam dienasgaismu būtu jāierauga 2015. gada aprīlī.

Tā vien šķiet, ka pēdējo pāris gadu laikā t. s. ”minimālisms” piedzīvo savu otro atgriešanos džezā. Proti, ja Stīva Reiha, Filipa Glāsa, Džona Keidža un citu iedvesmoti eksperimeni džezā ir notikuši jau desmitgadēm ilgi un minimālisma atzaru jau citā līmenī kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem pacēla austrāļu trio The Necks, tad apvienības ar salīdzinoši nesenu pagātni – Dawn Of Midi, Mouse On The Keys to un citu starpā arī Plaistow – to ar jaunu sparu atgriež apritē.

Koncerti Latvijā notiks:

  • 27. novembrī plkst. 19.00 Hika zālē Liepājā
  • 28. novembrī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzāles ”Cēsis” Mazajā zālē
  • 29. novembrī plkst. 18.00 Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī

Biļetes uz koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes tirdzniecības tīklā, kā arī internetā. Tikai pirmās 20 biļetes uz katru no koncertiem pieejamas par īpašu cenu – 7 eiro. Ar laiku tās kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas