Monreālas kinofestivālā izrādīs arī Astras Zoldneres īsfilmu “Trauslā sirds”

0 komentāri

Latviešu režisores Astras Zoldneres īsfilma “Trauslā sirds” (“All My Dead”) ir iekļauta prestižajā Monreālas kinofestivāla programmā. Filma starptautiskajā Kanādas festivālā tiks demonstrēta augusta beigās skatē “Fokuss uz pasaules kino”.

Filma “Trauslā sirds” ir absurds stāsts par neiespējamu mīlestību, kas notiek Ziemassvētku laikā, kad tomēr ne visi ir laimīgi un mīlēti. Divi svešinieki sastopas savdabīgā vidē – morgā.

Īsfilma ir melnā komēdija, kura ironizē par Ziemassvētku brīnuma iespējamību. Tajā tiek uzsvērti svētkiem raksturīgie kontrasti – netradicionālajā mīlas stāstā varoņi izdzīvo gan laimes spozmi, gan vientulību un nāvi.

Filmas “Trauslā sirds” scenārija autori ir Harald Harzheim un Marta Bite, operatore Astrīda Konstante, māksliniece Kate Krolle un komponists Andris Indāns. Galvenajās lomās redzami latviešu aktieri – Daiga Kažociņa un Ivars Krasts. Filma veidota filmu studijā Ego Media.

Latvijā “Trauslā sirds” pirmizrādi piedzīvoja 22. janvārī un šobrīd Kino Bize organizētās īsfilmu tūres ietvaros tiek demonstrēta vairākās Latvijas pilsētās.

Jau vēstījām, ka Monreālas kinofestivālā tiks izrādīta arī Andra Gaujas spēlfilma “Izlaiduma gads”.

Tikmēr režisores Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma “Jūras nauda” guvusi uzvaru divos starptautiskos kino festivālos – Maķedonijas festivālā Watchout un Šlēzvigas-Holšteinas filmu festivālā Vācijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas