Marisa Jansona un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts Rīgā būs veltīts diriģenta tēva simtajai jubilejai

0 komentāri

Piektdien, 7. novembrī, plkst. 20.00 Latvijas Nacionālajā operā izskanēs viens no spožākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas koncertiem izcilā latviešu diriģenta Marisa Jansona un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra sniegumā.

”Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir satikšanās vieta mūsu idejām, pārdomām, atmiņām un nākotnes sapņiem. Un kur gan citur, ja ne Rīgā, Baltajā namā, notiktu tik izcilu personību satikšanās mūzikā! Koncertu ar čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka un par 20. gadsimta sirdsapziņu dēvētā Dmitrija Šostakoviča opusiem maestro Mariss Jansons ir veltījis savam tēvam, diriģentam Arvīdam Jansonam 100 jubilejā. Aicinu nodoties Bavārijas Radio simfoniskā orķestra un diriģenta Marisa Jansona muzikālajam valdzinājumam un skaniskajam vēstījumam!” pauž nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Koncertā skanēs Antonīna Dvoržāka populārā, Amerikas indiāņu un afrikāņu melodiju iedvesmotā Devītā simfonija No Jaunās pasaules un Dmitrija Šostakoviča Piektā simfonija re minorā, kuras pirmatskaņojums savulaik komponistam nodrošināja grandiozus panākumus. Šis koncerts būs veltījums Marisa Jansona tēva – diriģenta Arvīda Jansona – simtajai jubilejai.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas