LNSO jauniešus aicina uz koncertu #Bartoks – sava laika pankroks

0 komentāri

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina uz jauniešu izglītojošā cikla Koncertsarunas ar Goran Gora @LNSO otro koncertu #Bartoks – sava laika pankroks 29. janvārī Lielajā Ģildē, informē LNSO pārstāve Kristīne Kutuzova. LNSO diriģēs ungāru diriģents Žolts Naģs, un koncertsarunu, kā ierasts, vadīs mūziķis Goran Gora.

Programma #Bartoks – sava laika pankroks veltīta vienam no spilgtākajiem 20. gadsimta pasaules klasiskās mūzikas spīdekļiem – ungāru komponistam Bēlam Bartokam, kura raksturu un daiļradi iezīmē izaicinoši, brīžam pārdroši soļi. Bēlas Bartoka mūzika ir jaudīga, ritmiem piesātināta, neregulāra, neparedzama un skarba, taču citreiz mēdz būt arī smalka un trausla, norāda K. Kutuzova.

29. janvārī LNSO atskaņojumā skanēs Bēlas Bartoka Koncerts orķestrim. Pirms tam mūziķis Goran Gora klausītājiem vēstīs par autora iedvesmu ungāru tautas mūzikas avotos un viņa etnogrāfiskajiem ceļojumiem, pētot ungāru, rumāņu un bulgāru ritmus un melodijas. Klausītāji uzzinās, kā šīs zināšanas komponists iedzīvināja savas mūzikas audeklā, padarot to daudzslāņainu, piesūcinātu ar dažādu tautu tradīciju smaržām un krāsām.

LNSO mākslinieciskā vadītāja Andra Pogas ierosināto izglītojošo koncertciklu jaunajiem klausītājiem aizsāka pats maestro Poga ar Pētera Čaikovska Ceturto simfoniju pērnā gada rudenī. Par izglītojošo koncertu mērķauditoriju LNSO uzskata ne tikai jauniešus, bet ikvienu klausītāju, kurš vēlas saistošā, saprotamā formā iegūt holistisku priekšstatu par noteikto laikmetu.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

”29. janvāra koncerta apmeklētājiem Lielajā Ģildē būs iespēja novērtēt arī īpaši veidotu instalāciju Ielien Bartoka galvā. Tā ļaus ikvienam interesentam izbaudīt skaņu kalambūru, kas, iespējams, skan komponista galvā brīdī, kad viņš sacer savus lielākos šedevrus,” akcentē K. Kutuzova.

Turpmākie izglītojošā koncertcikla Koncertsarunas ar Goran Gora @LNSO koncerti:

  • 26. februāris plkst. 19.00 #Bēthovens #piektāsimfonija;
  • 23. aprīlis plkst. 19.00 #Dvoržāks #simfonijanojaunāspasaules.

Biļetes cena 5 eiro, tās nopērkamas Lielās ģildes un Biļešu paradīzes kasēs vai bilesuparadize.lv.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas