Lestenes baznīcā ieskanēsies klavesīna un ērģeļpozitīva skaņas

0 komentāri

Baroka koris “Collegium Choro Musici Riga” un baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solisti kopā ar māksliniecisko vadītāju Māri Kupču aicina uz Latvijas baroka mūzikas koncertu sestdien, 18. oktobrī, plkst. 16.00 Lestenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, informē nodibinājuma “Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds” pārstāve Sabīne Branta.

Vairāk nekā 300 gadu senā baznīca pieredzējusi grezno baroka laiku, un, kas zina, varbūt tieši tur reiz skanējusi arī divu izcilo baroka skaņražu – Johana Valentīna Mēdera un Johana Fišera – mūzika. Viņi ilgus gadus dzīvojuši Rīgā un radījuši kompozīcijas, ko arvien biežāk atskaņo dažādās Eiropas koncertzālēs, gūstot aizvien lielāku popularitāti un ievērību. Laika gaitā daudzi J. V. Mēdera darbi ir zuduši, bet tas, kas ir saglabājies rokrakstu kopijās, ir tālaika mūzikas pērles un ir uzskatāmas par ļoti avangardisku tālaika mūzikas liecību.

J. Fišers kompozīcijas publicējis Rīgā, un tās veltījis pilsētai.

Atskaņojot Latvijas baroka komponistu darbus, Lestenes baznīcā ieskanēsies klavesīna un ērģeļpozitīva skaņas.

Pateicoties “Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” mūziķiem, un šīs mūzikas popularizēšanas misionāra Māra Kupča darbībai, abu komponistu mūzika kļuvusi pazīstama Eiropas klausītājiem – to aizvien vairāk vēlas atskaņot ārpus Latvijas robežām, kā arī par tās atskaņošanas niansēm aizvien vairāk interesējas citu zemju senās mūzikas speciālisti. Taču vienīgi Latvijas klausītājiem ir unikālā iespēja dzirdēt to vēsturiskā vietā, kas piedzīvo savu atjaunotni.

Ieeja koncertā – par ziedojumiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas