Latvijas Radio koris uzstāsies Sidnejas festivālā

0 komentāri

Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava 23. un 24. janvārī sniegs divus koncertus Sidnejas festivāla ietvaros. 75 gadu pastāvēšanas laikā Radio korim šī ir koncertdebija Austrālijā, informē Latvijas Radio kora pārstāve Ilze Tormane.

”Mūsu koncertprogrammas pamatā būs Baltijas un Ziemeļvalstu kora mūzikas meistardarbi. Abu reģionu senās kora dziedāšanas tradīcijas ir ietekmējušas un veidojušas visā pasaulē augsti novērtēto izpildījuma kvalitāti, kam raksturīga izsmalcināta muzikalitāte, bagāts un krāsains kora skanējums, izcila ansambļa kultūra. Tādiem komponistiem, kā Vasks, Sandstrēms, Nisteds, Perts, kā skanisks dialogs starp gadsimtiem programmā iekļauti pasaules dižgaru – Mālera un Pērsela – mūzika mūsdienu kormūzikai raksturīgos aranžējumos,” stāsta Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava.

Sidnejas festivāls risinās no 8. līdz 28. janvārim, tajā piedalās daudz dažādu mākslinieku no visas pasaules, kuri sniedz gan muzikālus, gan teatrālus, dejas, cirka, kabare priešnesumus, kā arī piedāvā apskatīt dažādas instalācijas un programmas ģimenēm.

Latvijas Radio koris viesosies un sniegs koncertu arī vietējiem latviešiem.

Uz Austrāliju koris devās tiešā ceļā no Londonas. 28. janvārī dziedātāji atgriezīsies Latvijā pēc trīs nedēļu pasaules koncerttūres, kuras laikā būs pabijuši divos kontinentos un salā, kopā četrās valstīs un 10 pilsētās, sniedzot 11 koncertus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas