Latvijas čigānu barons Rudevičs: Mūs uztur sievietes!

2 komentāri

Svētdien Rīgā notiks Vispasaules Čigānu asociācijas kongress, kura laikā tiks ievēlēts jauns čigānu patrons. Viens no kandidātiem ir Latvijas čigānu barons Normunds Rudevičs.

Intervijā žurnālam Privātā Dzīve viņš dalās detaļās par čigānu dzīves aizkulisēm un interesantos faktos par viņu tradīcijām. Kā izrādās, ka tieši sievietes ir viņu ģimeņu sagādnieces un naudas pelnītājas. ”Vīrieši vairāk nodarbojas ar filozofiju, ar radošu darbību, izgudrošanu,” stāsta Rudevičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jautāts, kāda ir atšķirība starp romu un čigānu, patrons nosaka: ”Roms ir tautība, bet čigāns ir iesauka. Tāpat kā ebrejus saukā par žīdiem vai ukraiņus par hoholiem. Par laimi, atšķirībā no daudzām citām Eiropas valstīm, kur vārds čigāns tiek vērtēts kā lamuvārds, Latvijā šim vārdam nav negatīvas pieskaņas. Taču, ja man šis vārds nejauši pasprūk Briselē vai Budapeštā, uz mani skatās ar lielām aizdomām.”

Čigānu augstākā pakāpe ir barons, nevis karalis, jo viņiem nekad nav bijusi pašiem sava valsts. Kā Rudevičs šobrīd pelna naudu? ”Tāda standarta maizes darbam man šobrīd nav. Strādāju lielākoties dažādos ar čigānu problēmām saistītos projektos.”

Bet vai taisnība, ka čigāniem patīk viss, kas spīd? ”Spīdēšana mazāk, bet zelts gan patīk. Zelts dod kontaktu ar cilvēkiem, jo tas labi vada ne tikai elektrību, bet arī cilvēku enerģiju. Tāpēc jau arī čigānietēm ir vajadzīgs zelts, lai varētu labāk nolasīt sarunas biedra informāciju.”

Rudevičs uzskata, ka slavenākais čigāns pasaulē bijis Čārlijs Čaplins, tikai viņš to cītīgi slēpis. Tikai pēc nāves testamentā leģendārais aktieris atklājis savu patieso tautību, jo līdz tam visi bija pārliecināti, ka viņš ir ebrejs.

Čigānu barons atklāj, ka par šī amata pienākumu pildīšanu viņam gan alga nepienākas, jo tas esot sabiedriskais darbs. Šajā amatā Rudevičs iecelts, kad viņa brālis Sando, pirmais Latvijas čigānu barons, pārcēlies uz dzīvi Zviedrijā.

Čigānu sievietēm, it sevišķi precētām, nav ļauts valkāt bikses, bet viens no tautas nacionālajiem ēdieniem ir ezis.

FOTO

2 komentāri

TOP komentāri

 • Romāns
  +1

  Romāns

  Kāpēc ezis vai tad maz ir ko ēst , piemēram aitas galva - nosvilināta un izvārīta ar kartupeļiem klāt vēl no mīklas izveltas tā saucamās mārikļas .tas ir čigānu tradicionālais ēdiens .tā ēda mans tēvs un es nešaubos arī tavs tēvs Rudēviča kungs.
  Un vēl ja man nepieviļ atmiņa ,tad baronu vēlēšanu starp mums čigāniem nav bijusi.un tādas Vislatvijas čigānu aptauja arī nav bijusi par to lai ievēlētu kādu baronu,vai pat čigānu Vislatvijas vecāko , arī nav bijusi.
  Es zinu bija tā saucamā Veco saiets un tad tur arī pieņēma visu čigānu likumus,bet par tādu baronu pirmo reizi dzirdu.

  22.10.2016 01:55

 • Kalo
  0

  Kalo

  TiesiTiesi TA ari ir Roman. Un bikses Sen jau valka.

  22.10.2016 02:46

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas