Koris Maska un diriģents Jānis Ozols aicina uz ZieMASKAsvētkiem

0 komentāri

Sagaidot gada gaišākos svētkus, 20. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā uz koncertu ZieMASKAsvētki aicina jauniešu koris Maska un diriģents Jānis Ozols.

Aizvien jauni instrumentālās un balsu saspēles meklējumi atklās vēl nedzirdētas muzikālās nianses, uzburot pavisam īpašu un siltu svētku noskaņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā informē GeenRiver Music projektu direktore Sondra Lāce, šogad jauniešu korim Maska koncertā pievienosies jaunais ģitāras virtuozs Gints Smukais, kurš izpilda skaņdarbus pirkstu perkusiju ģitārspēles tehnikas stilā, pārvēršot viena instrumenta skanējumu daudzbalsībā.

Ginta ģitārspēle koncertā izskanēs gan solo izpildījumā, gan jaunradītajā vokālās grupas Latvian Voices dalībnieces un komponistes Lauras Jēkabsones skaņdarbā Xmas Medley jauktajam korim, ģitārai un solistiem.

“Tas būs kā muzikāls ceļojums Ziemassvētku vecīša kamanās apkārt pasaulei, viesojoties Francijā, Ukrainā, Zviedrijā, Venecuēlā, Izraēlā, Dienvidāfrikā, Anglijā un atgriežoties atpakaļ Latvijā, kopā ar katras tautas skaistākajām saulgriežu dziesmām,” gaidāmo pirmatskaņojumu raksturo komponiste.

Kā īpašs brīdis gaidāms arī grupas Instrumenti dziedātāja Shipsi jeb Jāņa Šipkēvica skaņdarba Doma iet… jauktajam korim un solistiem pirmatskaņojums. Skaņdarbs ar Raiņa dzeju radīts īpaši jauniešu korim Maska a cappella izpildījumam. Jānis Šipkēvics zināms ne tikai kā grupas Instrumenti mūziķis un populārās mūzikas izpildītājs – viņa muzikālā darbība aizsākusies, iegūstot izglītību akadēmiskajā mūzikā un kordiriģēšanā, kas viņam vienmēr bijusi tuva. Tas, kā arī mūziķim raksturīgais muzikālais rokraksts, jūtams arī jaunradītajā skaņdarbā.

Koncerta programmā iekļauti arī vairāki pasaules kormūzikas dižgaru skaņdarbi, kā arī tautā jau iemīļoti skaņdarbi, tostarp Andra Sējāna, Kristapa Šoriņa un Lauras Jēkabsones aranžijas jauktajam korim.

Biļetes pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas