Kino muzejā izrādīs programmu “Uzpildīšanās pietura” par patēriņa kultūru padomju laikā

0 komentāri

Ceturtdien, 2. oktobrī, plkst. 18:30 LKA Rīgas Kino muzejā latviešu filmu vakaru ciklā ”Diagnoze – kino” tiks demonstrēta Rīgas Kinostudijā uzņemtu kinožurnālu sižetu programma ”Uzpildīšanās pietura”, informē LKA Rīgas Kino muzeja vadītāja Zane Balčus.

kim?Laikmetīgais mākslas centrs kopā ar pētnieci Viktoriju Ekstu izveidojis vairākas kinožurnālu sižetu programmas par dažādām tēmām, kas kā laika mašīna piedāvā doties audiovizuālā ceļojumā atpakaļ pagātnē. Katra programma veltīta dažādiem ikdienas dzīves aspektiem un sabiedrības kopējām atmiņām par to, kas un kā laikam ritot mainījies: kā pārtapa ikdienā lietotie produkti, jēdzieni un pazīstamas lietas un vietas. Kino muzejā izrādīsim programmu ”Uzpildīšanās pietura”, kurā mēģināts palūkoties, kā mainījās patēriņa kultūra un ieradumi dažādās padomju laika dekādēs. Kādas preces pievilināja pircējus kā ekskluzīvi produkti un kādas ir ikdienā lietoto produktu komplektu variācijas. Pirms programmas – tās autores Viktorijas Ekstas komentārs.

”Diagnoze – kino” ir LKA Rīgas Kino muzeja realizēts projekts – latviešu kino seansu programma ar dokumentālu ievirzi, kurā ikviens aicināts iepazīties ar dažādu žanru filmām, laikmetu liecībām kinožurnālos un aktuālu tēmu interpretācijām.

Seanss notiks LKA Rīgas Kino muzejā, Peitavas ielā 10, Vecrīgā (ieeja no Mazās Peitavas ielas). Ieeja bez maksas. Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Seanss notiks sadarbībā ar Rīgas Kinostudiju un kim? Laikmetīgās mākslas centru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas