Kinokritiķi atklāj “pirmsoskaru” sezonu

0 komentāri

ASV Nacionālā kinokritiķu padome par šā gada labāko filmu atzinusi kinolenti A Most Violent Year, kas stāsta par 1980. gadu Ņujorku.

ASV Nacionālā kinokritiķu padome filmai A Most Violent Year piešķīrusi balvu kā gada labākajai filmai, par labāko aktierspēli un gada labāko otrā plāna aktieru darbu.

Drāma stāsta par kādu vīru, kurš cenšas aizstāvēt savu biznesu Ņujorkā 1980. gadu sākumā. Filmas galvenā zvaigzne Oskars Īzaks labākā aktiera balvu dalīja ar Maiklu Kītonu, kurš atzinīgi novērtēts par lomu filmā Putnu cilvēks jeb Birdman. Džesika Kasteina ieguva labākās otrā plāna aktrises balvu par Īzaka sievas lomu, bet ASV kinokritiķu skatījumā labākais otrā plāna aktieris ir Edvards Nortons no filmas Putnu cilvēks. Gada labākās aktrises balvu ASV kinokritiķi piešķīra Džulianai Mūrai. Filmā Joprojām Alise viņa atveido 50 gadus vecu sievieti, kura sirgst ar Alcheimera slimību.

ASV Nacionālā kinokritiķu padome dibināta 1909. gadā Ņujorkā. Tradicionāli ir pieņemts, ka tieši šīs padomes locekļi kā pirmie paziņo labākos kino nozares darboņus, tādējādi atklājot “pirmsoskaru” sezonu.

Šobrīd padomes sastāvā ir 110 cilvēku, kuru vidū ir kinokritiķi un apskatnieki, kino institūtu studenti un daudz citu speciālistu.

ASV kino kritiķu balvas pasniegs 6. janvārī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas