Kaukulis ar grupu iedzied šūpuļdziesmu Mazais vilciņš

0 komentāri

Tuvojoties Jauno Jāņu orķestra pavasara koncertam 25. aprīlī mūzikas namā Daile, grupa piedāvā klausītāju uzmanībai šūpuļdziesmu straujām sirdīm – Mazais vilciņš.

Kā norāda Jauno Jāņu orķestra menedžere Aija Kaukule Mazā vilciņa tekstā skan latviešu dainas, bet oriģinālmūziku radījuši Jauno Jāņu Orķestra mūziķi – Juris Kaukulis (mandolīna, balss), Ieva Strode (balss), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Andris Alviķis (ģīga, balss) un Kaspars Tobis (elektronika). Dziesma Mazais vilciņš ieskaņota Siguldas skaņu ierakstu studijā skaņu meistara Ginta Solas vadībā.

“Ikvienā no mums – gan pieaugušos un bērnos – snauž mazs, bet sparīgs vilciņš – pirmatnējs spēks, kas gaida, kad varēs mosties un darīt lielas lietas. Ja vajag, arī kost. Mūsu šūpuļdziesma ir arī stāsts par visiem mazajiem vilciņiem, kas reiz būs lieli, un stāsts par mums, lielajiem, kuri grib pasargāt mazos no tā, ko saucam par dzīvi. Tautasdziesmu vārdi, ko uzgājām dainu skapī, mūsuprāt, skan gluži kā mantra ar rituālu spēku. Mūzika šo burvību tikai turpina skaņu zīmēs,” par dziesmu saka J. Kaukulis.

Dziesmas Mazais vilciņš sākotnējā versija iekļauta Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestra albumā Kālabad, kas nāca klajā 2013. gadā izdevniecības Upe Tuviem & Tāliem paspārnē. Šajā pavasarī dziesmai izkristalizējies jauns dziesmas skanējums, ko Jauno Jāņu orķestris piedāvā kā radio versiju.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas