Kaukulis ar grupu iedzied šūpuļdziesmu Mazais vilciņš

0 komentāri

Tuvojoties Jauno Jāņu orķestra pavasara koncertam 25. aprīlī mūzikas namā Daile, grupa piedāvā klausītāju uzmanībai šūpuļdziesmu straujām sirdīm – Mazais vilciņš.

Kā norāda Jauno Jāņu orķestra menedžere Aija Kaukule Mazā vilciņa tekstā skan latviešu dainas, bet oriģinālmūziku radījuši Jauno Jāņu Orķestra mūziķi – Juris Kaukulis (mandolīna, balss), Ieva Strode (balss), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Andris Alviķis (ģīga, balss) un Kaspars Tobis (elektronika). Dziesma Mazais vilciņš ieskaņota Siguldas skaņu ierakstu studijā skaņu meistara Ginta Solas vadībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Ikvienā no mums – gan pieaugušos un bērnos – snauž mazs, bet sparīgs vilciņš – pirmatnējs spēks, kas gaida, kad varēs mosties un darīt lielas lietas. Ja vajag, arī kost. Mūsu šūpuļdziesma ir arī stāsts par visiem mazajiem vilciņiem, kas reiz būs lieli, un stāsts par mums, lielajiem, kuri grib pasargāt mazos no tā, ko saucam par dzīvi. Tautasdziesmu vārdi, ko uzgājām dainu skapī, mūsuprāt, skan gluži kā mantra ar rituālu spēku. Mūzika šo burvību tikai turpina skaņu zīmēs,” par dziesmu saka J. Kaukulis.

Dziesmas Mazais vilciņš sākotnējā versija iekļauta Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestra albumā Kālabad, kas nāca klajā 2013. gadā izdevniecības Upe Tuviem & Tāliem paspārnē. Šajā pavasarī dziesmai izkristalizējies jauns dziesmas skanējums, ko Jauno Jāņu orķestris piedāvā kā radio versiju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas