Kairiša vēsturiskās drāmas Melānijas hronika filmēšana finiša taisnē

0 komentāri

Jau drīzumā uzsāksies režisora Viestura Kairiša vēsturiskās drāmas Melānijas hronika filmēšanas pēdējais posms. Šī filma ir līdz šim vērienīgākais mēģinājums starptautiskai kino auditorijai pastāstīt par latviešu un citu tautu ciešanām Padomju režīma izsūtījumā Sibīrijā.

Izsūtījuma drāmas Melānijas hronika filmēšanā uzsācies pēdējais posms. Pirmizrāde gaidāma jau nākamgad.

Filma Melānijas hronika tiek veidota balstoties uz latvietes Melānijas Vanagas atmiņu grāmatu Veļupes krastā. Tajā viņa stāsta par piedzīvoto Sibīrijas ciematā, kur viņa kopā ar dēlu Andreju nonākusi pēc 1941. gada 14. jūnija masveida deportācijām no Latvijas. Filmas iecere tapusi, kad režisors Viesturs Kairišs sācis lasīt šo grāmatu, un viņam radies jautājums – kā to varētu parādīt?

Režisors Viesturs Kairišs stāsta par ieceri: ”Es gribētu, lai cilvēks domā, lai viņš paliek īstenībā pozitīvās domās par to, ka jebkuros, visnecilvēciskākajos tu vari palikt cilvēks. Un tā, manuprāt, ir vērtīga atziņa, kas mums šobrīd noderētu.”

Projekts tika uzsākts jau 2012. gadā, bet pirmizrāde gaidāma tikai nākamā gada nogalē. Lielākais šķērslis, protams, bijis finansējums. Vērienīgai vēsturiskai drāmai nepieciešamo budžetu tikai Latvijā nav bijis iespējams piesaistīt, tādēļ tā tapusi kā sadarbības projekts ar Somijas producentu kompāniju.

Filmas veidotāju ambīcijas ir lielas – viņi cer, ka Melānijas hronikas nekļūs par tikai Latvijā zināmu darbu, bet ar izsūtījuma stāstu iepazīstinās arī citas valstis. Tādēļ filmā stāstīts ne tikai par latviešu, bet arī citu tautu, izsūtīšanu un daļa darba filmēta Somijas Karēlijā. Līdz darba pabeigšanai atlikušas vēl desmit filmēšanas dienas, kuras notiks februārī Latgalē filmas vajadzībām uzbūvētā Sibīrijas ciematā. Paredzēts, ka pirmizrādi mākslas darbs piedzīvos 2015. gada 18. novembrī.

Filmas konproves

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas