Kā līgos Latvijas populārākie Jāņi? Atbild Jānis Šipkēvics

0 komentāri

Straujiem soļiem tuvojas vasaras saulgrieži, tāpēc portāls Skaties.lv nolēma noskaidrot, kā Jāņus nolēmuši aizvadīt Latvijas populārākie Jāņi. Lūk, ko nolēmis radio SWH šefs Jānis Šipkēvics seniors.

“Šie Jāņi man būs īpaši, jo tos pirmo reizi aizvadīšu ar mūsu valsts jauno pilsoni, divarpus mēnešus veco dēliņu, kura vārds nav vis Jānis, bet gan Olivers. Šim notikumam par godu noteikti sevi pacienāšu ar malku alus,” intervijā portālam Skaties.lv stāsta Šipkēvics.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Nesen pie mums radio SWH studijā viesojās jaunais prezidents. Viņš intervijā atzina, ka no paša izteiktajiem vārdiem glābiņa vairs nav, tāpēc tā arī Jāņos novēlēja – “ieraut”. Tiesa gan, pirms to darīt, jāapdomā sekas un jāapzinās, ko drīkst, precīzāk – nedrīkst, darīt pēc tam. To aicinātu arī es.”

“Līgovakaru aizvadīšu savās mājās Ķekavas novadā, kur man kaimiņos dzīvo arī vecākais dēls, arī Jānis. Kas attiecas uz mūsu svētku tradīcijām – mūsu ģimenē ēšana un dzeršana ir tikai pakārtota nodarbe, tāpēc galvenās tradīcijas ap to negrozās,” viņš atklāj.

“Pērn Jāņus man īpašus padarīja meitas Tīnas un dēla Jāņa kopīgais muzikālais priekšnesums. Jācer, ka šī kļūs par tradīciju. Jāteic, arī meita man ir muzikāli apdāvināta – viņa pašmācības ceļā apguvusi veselu septiņu muzikālo instrumentu spēli. Es pats gan ar dziedāšanu neaizraujos, it sevišķi vecākā dēla klātbūtnē – šo lauciņu esmu nolēmis atstāt viņam bez konkurences.”

“Jāņus kā savu vārdadienu neuztveru, tomēr man ir svarīgi, lai vismaz kāds man galvā uzliktu ozollapu vainagu. Tā smarža kā zibens spēriens mani aizved emocionālā ekskursijā pa dzīvi. Atceros teju katru Līgo vakaru. Arī tos, kad vēl tikai četru gadu vecumā Līgo vakarā galvā liku kreppapīra kovboja cepuri, jo toreiz šo svētku svinēšana bija aizliegta. Tieši tāpēc šo svētku simboliku novērtēju vēl vairāk.”

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas