Jenny May papardes ziedu bērnībā meklējusi kopā ar brāli

0 komentāri

Dziedātāja Jenny May, Maija Stuģe (31), izdevusi dziesmu Dzīres. Tā intuitīvi saplūst arī ar gaidāmo saulgriežu svinēšanas tematiku. Līgo noskaņas atspoguļojās arī dziesmas videoversijā.

”Jau rakstot dziesmas tekstu, tajā bija daudzi vārdi ar simbolisku nozīmi: saule, pērkons un Dievs. Man
šoreiz bija svarīgi uzsvērt latvisko,” žurnālam Privātā Dzīve atzīst dziedātāja. Viņai latviešu svētki asociējas ar dažādiem rituāliem un senlatviešu simboliku, kas bagātīgi izmantota arī jaunās dziesmas videoklipā. ”Godīgi sakot, kādreiz senlatviešu zīmes uzskatīju par pagānu simboliem un no tām uzmanījos. Tomēr šīs ir mūsu senču zīmes, kas pauž mūsu spēku. Ar savu klipu gribēju aktualizēt šo mūsu mantojumu,” atklāj Jenny May.


Dziesmas Dzīres laišana klajā tieši pirmsjāņu laikā nav nejauša, jo, kā atklāj dziedātāja, Līgosvētki ir vieni no viņas mīļākajiem svētkiem. ”Atminos, ka jau kopš bērnības saulgrieži man saistās ar dažādiem noslēpumiem. Kad biju pavisam maza, kopā ar brāli devos mežā meklēt papardes ziedu un vienmēr jutos vīlusies, ka to neatradu. Es ļoti ilgi ticēju stāstam par mītisko ziedu. Uzzinājusi, ko īsti nozīmē “papardes zieds”, smaidot visiem stāstīju par to, kā to esmu meklējusi kopā ar brāli,” šodien jokojot teic dziedātāja.

10 gadu uz skatuves

Jenny May 1. jūlijā ar koncertu Daugavas koncertzālē uzsāks jubilejas koncerttūri pa Latviju. Lai piešķirtu koncertiem meditatīvu un pat dziedinošu noskaņu, dziedātāja tajos apvienojusies ar gongu un netradicionālo mūzikas instrumentu mūziķiem Daci Straumi un Yakov Cheich-Sultan. Koncerti visā Latvijā būs kā sava veida dzīres. Palīgā nākšot arī profesionāli dejotāji un uz skatuves notiekošais būs īsts šovs.

“Ir milzīgs gandarījums par paveikto šajā starta skrējienā 10 gados. Mūzika ir tas lauciņš, kurā jūtu piepildījumu un zinu, ka vēl varu realizēties plašāk. Mūzikai nav robežu. Ir tikai jāizpleš spārni un jālido tālāk. Man prieks, ka šo gadu laikā man ir tik daudz uzticamu klausītāju. Es būšu ar jums arī turpmāk!” par svinībām teic Jenny May.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas